Stoltenberg, Zelenskiy ile telefonda görüştü

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini ve görüşmede tahıl sevkiyatı anlaşmasının tam olarak uygulanması ihtiyacının tartışıldığını belirtti.

Stoltenberg, Zelenskiy ile telefonda görüştü

Stoltenberg, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Zelenskiy ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini duyurdu. Stoltenberg, Ukrayna’ya askeri desteğin görüşüldüğü telefon konuşmasında ayrıca tahıl sevkiyatı anlaşmasının tam olarak uygulanması ihtiyacının da tartışıldığını belirtti.

Stoltenberg, “Başkan Zelenskiy ile askeri desteğe yönelik öncelikler konusunda iyi bir görüşme gerçekleştirdik. NATO ve müttefiklerin Ukrayna’ya daha fazla ve daha hızlı yardım sağlaması hayati önem taşıyor. Ayrıca, Rusya’nın işgalinden bu yana 1’inci tahıl sevkiyatı ve Birleşmiş Milletler (BM) ile müttefikimiz Türkiye’nin sponsorluğunda yapılan anlaşmanın tam olarak uygulanması ihtiyacı da tartışıldı” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy: Rusya'nın ihracatımızı bozmayacağı yanılsamasına kapılamayız İlginizi Çekebilir Zelenskiy: Rusya'nın ihracatımızı bozmayacağı yanılsamasına kapılamayız Rusya'da yayımlanan bu video sosyal medyada gündem oldu: 'Güzel kadınlar ve ucuz gaz için...' İlginizi Çekebilir Rusya'da yayımlanan bu video sosyal medyada gündem oldu: 'Güzel kadınlar ve ucuz gaz için...' Ukrayna'dan yola çıkan tahıl gemisi, bu gece İstanbul'a gelecek İlginizi Çekebilir Ukrayna'dan yola çıkan tahıl gemisi, bu gece İstanbul'a gelecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...