Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Suriye ile ilişkileri kestik

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Suriye’nin Ukrayna’nın doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Lugansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanımasının ardından Ukrayna’nın Suriye ile diplomatik ilişkilerini kestiğini açıkladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Suriye ile ilişkileri kestik

Suriye, Ukrayna'nın doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Lugansk Halk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olmasının ardından Ukrayna, Suriye ile diplomatik ilişkilerini kesti.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy yaptığı açıklamada, Ukrayna ile Suriye arasında artık diplomatik ilişkilerin olmayacağını belirterek, Suriye’ye yönelik yaptırım baskısının “daha da artırılacağını” açıkladı. Zelensky ayrıca, Suriye’nin söz konusu hareketini “değersiz” olarak nitelendirdi.

Ukrayna-Rusya arasında en büyük esir takası gerçekleşti İlginizi Çekebilir Ukrayna-Rusya arasında en büyük esir takası gerçekleşti Zelenskiy NATO'ya seslendi: 'Ortak güvenlik alanında Ukrayna için bir yer bulmalısınız' İlginizi Çekebilir Zelenskiy NATO'ya seslendi: 'Ortak güvenlik alanında Ukrayna için bir yer bulmalısınız'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...