‘Madem İGA rekorlar kırıyor, kirayı neden 2043’e ertelediniz?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Birinciliklere doymuyor", Bakan Karaismailoğlu'nun, "Avrupa'nın en yoğun havalimanı" açıklamalarına Doğru Parti Lideri Rifat Serdaroğlu'ndan çarpıcı bir cevap geldi.

‘Madem İGA rekorlar kırıyor, kirayı neden 2043’e ertelediniz?’

İstanbul Havalimanı’yla (İGA-İstanbul Grand Airport) ilgili, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, “Dünya çapında birinciliklere doymuyor”  ve Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’nun, “Avrupa’nın en iyi ve en yoğun havalimanı” paylaşımlarına tepki geldi.


Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, AKP iktidarının gözde müteahhitleri Cengiz İnşaat ve Kalyon tarafından işletilen İstanbul Havalimanı’yla (İGA-İstanbul Grand Airport) ilgili çarpıcı bir mesaj paylaştı.

“KARŞILIKSIZ OLMAYACAĞINI MİLLET ANLAMIYOR MU” 

Serdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

Atatürk Havalimanını kapatırken, günlük uçak trafiği 1850’ydi. Günlük 5 bin 500 hayaliyle açtığınız İstanbul Havalimanının günlük trafiği 1100 oldu!

Kurban Bayramı süresince ulaşılan günlük uçak sayısının Atatürk Havalimanının geçmişteki trafik sayısının çok altında olduğu biliniyor. 

Siz aksini söylüyorsunuz. Madem öyle, İstanbul Havalimanının 2018-19-20 ve 2021 kira gelirlerini neden 2043 yılına kadar ertelediniz?

2022 kirasını ise gizli bir kararname ile sildiniz! Madem İstanbul Havalimanı rekor üstüne rekor kırıyor, neden, devletin alacağı kira bedelini almıyorsunuz?

Burası sizin babanızın çiftliği mi? Bu işin karşılıksız olmayacağını, Türk Milleti anlamıyor mu? Sayın Erdoğan ve sekreter Bakan, lütfen Türk Milletine bilgi verin. Yargıda nasılsa konuşacaksınız!”

Erdoğan gururla paylaştı ama İGA, Atatürk'ü geçemedi İlginizi Çekebilir Erdoğan gururla paylaştı ama İGA, Atatürk'ü geçemedi Uğruna Atatürk Havalimanı kapatılan İGA neredeyse hiç kira da ödemiyor İlginizi Çekebilir Uğruna Atatürk Havalimanı kapatılan İGA neredeyse hiç kira da ödemiyor İstanbul Havalimanı'nda ertelenen kira ve eksik iş zararı 3,5 milyar Euro İlginizi Çekebilir İstanbul Havalimanı'nda ertelenen kira ve eksik iş zararı 3,5 milyar Euro

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...