Bilecik’te, ormanlık alanlara giriş yasağı getirildi

Bilecik Valiliği, önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının yükseleceği ve rüzgârın kuvvetli olarak etki göstereceğini göz önüne alarak, olası orman yangını riskini önlemek amacıyla, 21 Temmuz tarihinden itibaren 31 Ağustos tarihine kadar orman alanlarına girişleri yasakladı.

Bilecik’te, ormanlık alanlara giriş yasağı getirildi

Havaların ısınmasıyla birlikte olası orman yangınlarının önlenmesi için birçok şehirde olduğu gibi Bilecik’te de bazı tedbirler alındı.

‘YASAKLARA UYMAYANLARA ADLİ VE PARA CEZASI UYGULANACAK’

Meteorolojiden alınan son bilgiler çerçevesinde, önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının yükseleceği ve rüzgârın kuvvetli olarak etki göstereceği göz önüne alınarak orman yangını riskinin artacağı değerlendirilerek, Bilecik İl Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu tarafından şu tedbirler alındı:

* Bilecik il genelinde bulunan bütün orman alanlarına giriş ve çıkışlar 21.07.2022 tarihinden itibaren 31.08.2022 tarihine kadar yasaklanmıştır.

* Tüm piknik ve mesire alanlarında (Bilecik Pelitözü Gölpark da dahil) mangal vb. ateşli piknik yapılması 21.07.2022 tarihinden 31.08.2022 tarihine kadar yasaklanmıştır.

* Bu tedbir ve yasaklara uymayanlar hakkında 6831 Sayılı Orman Kanunu, 2872 Sayılı Çevre Kanunu, 5271 Sayılı Türk Ceza Kanunu, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu gereği işlem yapılmasına karar verilmiştir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...