Birlik Sağlık Sen’den doktorları hedef gösteren imam hakkında suç duyurusu

Birlik Sağlık Sen Konya'da Cuma hutbesinde doktorları hedef alan imam Ahmet Gür hakkında suç duyurusunda bulundu.

Birlik Sağlık Sen’den doktorları hedef gösteren imam hakkında suç duyurusu

Birlik Sağlık Sen, Konya’da tabancayla vurularak öldürülen Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya'nın ölümünün ardından iş bırakma eylemi yapan sağlık çalışanlarını Cuma hutbesinde hedef alan Konya Kayalar Camisi imamı Ahmet Gür için suç duyurusunda bulundu.

Gür Cuma hutbesinde “Dün hastanelerin hiçbir tanesi görev yapamadı. Bu doktorların daha fazla öldürülmesini getirir, tahriktir. Git bugün grevdeyim. Öldürmez misin, dövmez misin, sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim” diyerek, sağlık çalışanlarına hedef almıştı.

HEDEF GÖSTERİCİ DEĞİL, BİRLEŞTİRİCİ CÜMLELER DUYMAK İSTİYORUZ

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, cami imamının sosyal medyaya yansıyan, konuşmaları ile ilgili, imamın TCK'nın ilgili maddeleri kapsamına giren eylemleri nedeniyle avukatları Tolga Batuhan Tombaş tarafından Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Doğruyol, “Biz din görevlilerimizden ayrıştırıcı, hedef gösterici, cümleler değil, birleştirici cümleler duymak istiyoruz.

Basında yer alan bilgilere göre, Katledilen Dr. Ekrem Karakaya'nın da hutbedeki imam gibi, imam hatip mezunu olduğunu, öğretmen bir babanın, 8 çocuklu, fakir bir ailenin bin bir zorlukla yetiştirmiş olduğu bir hekim olduğu ifade edilmekte. Sebep her ne olursa olsun görevi başında bir doktorun öldürülmesi kabul edilemez. Suç duyurusunda bulunma gerekçemiz, zaten zirve yapmış olan sağlıkta şiddetin, ilgili din görevlisinin kullandığı ve başkaları tarafından da kullanılan benzer ifadelerin karşılığı olan cezanın yargı tarafından verilmesi talebimizdir” dedi.

TTB'den doktorları hedef gösteren imam hakkında suç duyurusu İlginizi Çekebilir TTB'den doktorları hedef gösteren imam hakkında suç duyurusu Doktora 'Vurur, yatarım'lı tehdit İlginizi Çekebilir Doktora 'Vurur, yatarım'lı tehdit

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...