2016 yılında Afrin’de yaşanan katliamın 3 faili yakalandı

İçişleri Bakanlığı, 2016 yılındaki Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) yönelik katliamın faillerinden 3'ünün tespit edilip, Afrin'de yakalandığını duyurdu.

2016 yılında Afrin’de yaşanan katliamın 3 faili yakalandı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“27 Nisan 2016 tarihinde Suriye Ayn Dakka ve Beluniye bölgelerinde ÖSO mensuplarına yönelik yapılan katliamın faillerinden 3’ü, Suriye/Afrin’de Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Suriye/Afrin Görev Gücü tarafından yapılan çalışmalarla yakalandı.

2016 yılında yaşanan olayda Ayn Daknada 76, Beluniyede 14 ÖSO mensubu PKK/KCK terör örgütünün Suriye kolu PYD/YPG mensupları tarafından katledilmişti. Örgüt mensupları, ÖSO mensuplarının naaşlarını bir araya toplayarak kurşuna dizmiş, daha sonra naaşları, bir TIR dorsesinde Afrin merkez başta olmak üzere çeşitli yerlerde konvoy halinde teşhir edilmişti.

Yaşanan katliam o dönem bölgede büyük bir infial uyandırmış, halk ve ÖSO gruplarında derin bir üzüntü ve öfke yaratmıştı. Yakalanan şahısların katliama katıldıklarını itiraf ettikleri belirlendi. Şahısların sorgu işlemleri devam ediyor.”  (DHA)

İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklandı mı? İlginizi Çekebilir İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklandı mı?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...