Bodrum’da film gibi operasyon! Sahil Güvenlik kaçmaya çalışan yatı çarparak durdurdu

Bodrum’da bir ihbar üzerine harekete geçen Sahil Güvenlik ekibi Yalıkavak açıklarında ABD bayraklı bir yatı takibe aldı. Tüm uyarılara rağmen kaçmaya çalışan yatı çarparak durduran Sahil Güvenlik ekibi, yatın kaptanı ve 4 kişiyi gözaltına aldı.

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi Küdür Yarımadası açıklarında dün gece yaşanan olayda bir ihbarı değerlendiren sahil güvenlik ekipleri ABD bayraklı 27 metre uzunluğundaki yatı takibe aldı.

Yapılan tüm anons ve telsiz uyarılarına rağmen durmayarak Yunanistan'ın Leros Adası'na doğru kaçmaya çalışan yatın önünü kesmeye çalışan 310 numaralı sahil güvenlik botunun üzerine dümen kıran yat ile çarpışma ve sürtünme yaşandı.

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yaklaşık 8 milyon Euro değerinde olduğu iddia edilen yatta ve sahil güvenlik botunda hasar meydana geldi, sahil güvenlik ekibi yata çıkarak kaptan ve 4 kişi gözaltına aldı. Yedeklenen yat Yalıkavak Limanı'na getirildi.

YAT KULLANILAMAZ HALE GELDİ 

Geceyarısı yaşanan olayın ardından Yalıkavak Marinası'nda bulunan sahil güvenlik komutanlığı puntonuna çekilen ve hurda haline gelen yatı görenler gözlerine inanamadı.

Yaklaşık 8 milyon Euro değerinde olduğu iddia edilen yatın kullanılamaz hale geldiği ve yat ile ilgili işlemlerin devam ettiği, göz altına alınanların ise sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

Yaşanan olayda 310 numaralı sahil güvenlik botu ve Belgor isimli yatta meydana gelen hasar SÖZCÜ tarafından görüntülendi.

Ateş açtığı otomobildeki kadını başından vurdu İlginizi Çekebilir Ateş açtığı otomobildeki kadını başından vurdu Marmaris açıklarında lüks yat alev alev yandı İlginizi Çekebilir Marmaris açıklarında lüks yat alev alev yandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...