Suruç katliamı eylemine polis müdahalesi: 106 kişi gözaltına alındı

Suruç katliamının 7. yıl dönümünde Kadıköy’de toplanan gruba polis müdahale etti. İstanbul Valiliği 106 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle;

* Sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar doğrultusunda, bugün akşam saatlerinde Kadıköy ilçemiz Halitağa Caddesi ve çevresindeki sokaklarda toplanan bazı şahıslar tarafından, sloganlar eşliğinde yürüyüş yapılmak istenmiştir.

* Yapılan çağrılar üzerine; Kadıköy Kaymakamlığınca 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu uyarınca, ilçede huzur ve güvenliğin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlükleri ile kamu düzeninin korunması amacıyla eylemin yasaklamasına karar verilmiştir.

Toplanan şahıslara güvenlik görevlilerimizce Kadıköy Kaymakamlığı kararı bildirilerek, izinsiz yapılan toplantı, gösteri ve yürüyüşün sona erdirilmesi yönünde defaten uyarılarda bulunulmuştur.

* Yapılan uyarılara aldırış etmeyerek güvenlik görevlilerine mukavemette bulunan gruba müdahale edilmiş ve 106 şahıs gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Suruç katliamı eylemlerine polis müdahalesi: Çok sayıda gözaltı var İlginizi Çekebilir Suruç katliamı eylemlerine polis müdahalesi: Çok sayıda gözaltı var

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...