Kahramanmaraş’ta 4.4 büyüklüğünde deprem

Merkez üssü Kahramanmaraş Tevekkelli dolayları olan bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi tarafından 4.4 olarak ölçüldü.

Kahramanmaraş’ta 4.4 büyüklüğünde deprem

AFAD ve Boğaziçi üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 09.11'de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Tevekkeli Mahallesi'nde yerin 3.4 kilometre derinliğinde 4.4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem kent merkezi ve ilçelerinde de hissedildi. İlk belirlemelere göre deprem sırasında can ve mal kaybı yaşanmazken, kısa süreli panik yaşandı.

AFAD tarafından yapılan açıklamada “Geçmiş olsun Kahramanmaraş.Deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

HASTANEDE PANİĞE NEDEN OLDU

Kahramanmaraş’ta saat 09.11’de meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki depremin merkez üssüne yakın Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde hastalar ile sağlık personeli, kısa süreli panik yaşadı. Bazı hastalar taşınabilir yatak ya da tekerlekli sandalye ile bahçeye çıkarıldı. Bir süre dışarıda bekleyen hastalar, tekrar içeriye alındı.

Necip Fazıl Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Vehbi Şirikçi, “Deprem sırasında vatandaşlarımız ve sağlık personelimiz panik halinde dışarı çıktı. Şu an için herhangi bir sorun yok. Hastanemizde sağlık hizmeti sorunsuz bir şekilde devam ediyor” dedi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Kandilli'de 7/24 deprem ve tsunami nöbeti İlginizi Çekebilir Kandilli'de 7/24 deprem ve tsunami nöbeti Ege'yi ürküten deprem raporu İlginizi Çekebilir Ege'yi ürküten deprem raporu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...