Kayıp altın kemer iddiasında açıklama:  Mahkeme sonucu bekleniyor

Adana’nın Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, geleneksel olarak sürdürülen Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nde üç yıl üst üste başpehlivan olan güreşçiye verilmesi gereken altın kemerin kaybolduğu iddiaları üzerine bir açıklama yaptı.

Kayıp altın kemer iddiasında açıklama:  Mahkeme sonucu bekleniyor

Adana’da geleneksel olarak sürdürülen Kızıldağ Karakucak Güreşleri'nde üç yıl üst üste başpehlivan olan güreşçiye verilmesi gereken altın kemerin kaybolduğu iddiaları üzerine bir açıklama yapan Aslan, şunları söyledi:

*2019 yılında Karaisalı Belediyemiz ve paydaş belediyeler tarafından organize edilen Kızıldağ Karakucak Güreşleri'nden sonra tarafımıza ulaşan şaibe ve duyumları, kurmaylarımız tarafından değerlendirilmiş ve pandemi nedeniyle 2020 yılında yapılamayan güreşlerin ardından organize edilen 2021 yılı güreşleri mercek altına alınmıştır.

*Güreş üstatlarının görüşleri değerlendirilerek, diğer güreşçilerin şaibe söylentileri ciddiye alınmış ve başpehlivanlık final müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle tarafımızca şaibeli bir durum kanaati hasıl olduğundan dolayı halen kasamızda mevcut bulunan altın kemerin verilmesi bir süre askıya alınmıştır.

*Ancak bu süreçte güreşçi aklınca kendini garantiye almak adına yargıya müracaat etmiştir.

MESNETSİZ AÇIKLAMALAR

*Sonuç olarak konu bir süredir yargıdadır. Yüce mahkemenin vereceği kararı uygulamak en doğrusu olacaktır.

*Ancak açık ve net ifade etmek isteriz ki; her kim ne tür algı yaratmaya çalışırsa çalışsın, hangi karanlık zihniyetini üzerimizde test etmeye kalkarsa kalksın, kim üç kuruşluk menfaat için haysiyet cellatlığı yaparsa yapsın, bizim için Adanalının parası kutsaldır ve hiçbir şaibeye göz göre göre peşkeş çekilmeyecektir.

*Kasamızda muhafaza edilen altın kemerin verilmesi mahkemenin devam etmesi nedeniyle hukuken mümkün değildir.

*Mevcut dosya henüz bilirkişi incelemesinden dahi dönmeden yerel ve ulusal basında altın kemerin kaybolduğu şeklinde çıkan haberler hukuki dayanaktan yoksun, mesnetsiz açıklamalardır.

*Gerçekle bağdaşmayan bu haberi çıkaran ilgili kişi ve kuruluşlarla alakalı yasal yollara başvuracağımızın bilinmesini isteriz.

MHP'li belediye, şampiyonun 1 milyon liralık kemerini vermedi İlginizi Çekebilir MHP'li belediye, şampiyonun 1 milyon liralık kemerini vermedi