Mersin’de çiftlik evine PKK operasyonu

Mersin Akdeniz ilçesinde seralar arasındaki bir çiftlik evine düzenlenen operasyonda konteynerde gizlendikleri belirlenen firari 2 PKK üyesi kıskıvrak yakalandı. Özel Hareket polisleriyle yapılan operasyonda yakalanan örgüt mensuplarının eylem hazırlığında olduğu saptandı.

Mersin'de bir çitlik evine düzenlenen özel hareket polislerinin hava destekli  nefes kesen operasyonda firari olarak aranan ve eylem hazırlığı içinde olduğu belirlenen PKK mensubu M.E ve U.B, kıskıvrak yakalandı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmada, PKK terör örgütüne üye olmak, tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurmak ve birden çok yol kesme ve yağma suçlarından firar olarak aranan M.E. ve U.B. adlı 2 örgüt üyesinin, merkez Akdeniz ilçesindeki bir çitlik evinde saklandıkları bilgisine ulaşıldı.

KISKIVRAK YAKALANDILAR

Yapılan teknik takip sonrasında Cumhuriyet Savcılığı'nca alınan izinler doğrultusunda sabah saatlerinde belirlenen adrese operasyon düzenlendi.

Özel Hareket Şubesi'nin hava destekli nefes kesen operasyonunda çiftlik evinin etrafı bir anda zırhlı araçlarla sarıldı. Özel Hareket polisinin girdiği hücre evinde bir konteyner içinde saklanan PKK örgüt mensupları M.E ve U.B, yakalandı.

Çiftlik evinde ve konteynerde yapılan aramada 2 ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait 48 fişek ile yaklaşık 600 gram esrar, 50 gram kubar esrar ve 49 adet hap ele geçirildi.

Yakalanan örgüt mensuplarının Mersin'de eylem hazırlığı içinde oldukları belirlendi.

PKK'nın 4 kişilik suikast timi öldürüldü İlginizi Çekebilir PKK'nın 4 kişilik suikast timi öldürüldü PKK'nın dağ kadrosuna eleman toplayan 5 kişi tutuklandı İlginizi Çekebilir PKK'nın dağ kadrosuna eleman toplayan 5 kişi tutuklandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...