Milas’ta orman yangını kontrol altına alındı

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Gürçamlar Köyü Bozbük Kaplankaya Mevkii’nde üç sata önce çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Sitelere ve bölgedeki beş yıldızlı bir otele 50 metre kadar yaklaşan alevler korku ve heyecan yaşanmasına neden oldu.

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Gürçamlar köyü Bozbük Kaplankaya Mevkii’ndeki ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisi ile hızla yayıldı.

Saat 16.30 sıralarında yol kenarından başlayan ve çıkış nedeni belirlenemeyen yangına önce köylüler ve bölgedeki sitelerde yaşayan vatandaşlar, ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile orman işletme şefliğine ait arazözler ve 50 orman işçisi müdahale etti.

Rüzgarın etkili olmasıyla, sitelerde ve otellerdeki su taşıyan traktörler ve tankerler bölgeye yönlendirildi. Yangına 6 helikopter ve 6 uçak ile havadan, 12 arazöz, 6 su tankeri ve 3 dozer ile karadan müdahale edildi.

Kontrol altına alınan ve çıkış nedeni jandarma tarafından araştırılan bölgede yaklaşık 8 hektarlık alanın zarar gördüğü ve soğutma çalışmalarına devam edildiği belirtildi. Yangının denize sıfır manzaralı ormanlık arazilerde çıkması dikkat çekti.

 

Manisa'da orman yangın buğday tarlasında başlamış İlginizi Çekebilir Manisa'da orman yangın buğday tarlasında başlamış

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...