Millet bahçelerinin bütçesi Meclis’i geçti

Vatandaş yoksullukla boğuşurken iktidar, milyarlar harcadığı millet bahçelerine tam gaz devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaatlerinden biri olan ve “Gider yuvarlanırsınız” diyerek anlattığı millet bahçeleri için yılın ilk yarısında ödenen tutar 3.7 milyar lirayı buldu.

Millet bahçelerinin bütçesi Meclis’i geçti

TOKİ tarafından yapılan harcama, TBMM'nin 2 milyar 198 milyon TL'lik 2022 yılı bütçesini bile aştı. Sadece İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin maliyeti 2 milyar 174 milyon lira olacak. TOKİ son olarak İstanbul Rumelihisarı Millet Bahçesi için 149 milyon 320 bin TL, Kumbaba Millet Bahçesi için 130 milyon TL ve Malatya Yeşilyurt Millet Bahçesi için 83 milyon 258 bin TL'lik sözleşme imzaladı.

TOKİ'nin ihale kayıtlarına göre ocak ayı ve 17 Haziran arasında 23 millet bahçesi sözleşmesi imzalandı. Bugüne kadar maliyeti en yüksek olan millet bahçesi Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi oldu.

BAHÇE İÇİN 4 MİLYAR DOLARLIK PİSTLERİ KIRMIŞLARDI
Atatürk Havalimanı'nın 4 milyar dolarlık pistleri millet bahçesi yapılmak için kırılmıştı. Bahçenin maliyeti 2 milyar 174 milyon TL olacak.

Son altı ayda sözleşmeleri imzalanan diğer millet bahçeleri de şöyle:

Ağrı Murat Nehri: 205 milyon TL

Bitlis: 94 milyon 123 bin TL

İstanbul Silivri: 53 milyon 320 bin TL

İstanbul Bayrampaşa: 77 milyon 222 bin TL

Tokat: 53 milyon 25 bin TL n

Ankara Keçiören: 92 milyon 929 bin TL.

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin yeni planları da hazır İlginizi Çekebilir Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin yeni planları da hazır Atatürk Havalimanı'nı bitiren 25 yıllık taahhüt İlginizi Çekebilir Atatürk Havalimanı'nı bitiren 25 yıllık taahhüt

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...