Sahte MİT kimliğiyle karakola gidip öyle bir istekte bulundular ki…

Antalya’da jandarma karakoluna giderek Cumhurbaşkanlığınca özel görevlendirilmiş MİT mensubu olduklarını söyleyen biri avukat 5 kişi, bir kişinin evinde arama ve gözaltı yapılması talebinde bulundu. Yapılan incelemelerde MİT mensubu olmadığı anlaşılan 5 kişi sahte kimlikle girdikleri karakolda gözaltına alındı.

Sahte MİT kimliğiyle karakola gidip öyle bir istekte bulundular ki…

Antalya'nın Alanya ilçesi Kargıcak Mahallesi’nde ikamet eden Estonya uyruklu O.R.'nin adresine öğle saatlerinde giden 5 kişi kendilerini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu olarak tanıttı.

O.R.'ye, İnterpol tarafından aranan eşi H.R.’nin bir saat içerisinden gelmesini, gelmemesi halinde eve jandarma ile gelip arama yapacaklarını ve kendisini gözaltına alacaklarını söyledi.

Daha sonra akşam saatlerinde Mahmutlar Jandarma Karakoluna giden C.T. (43), T.A. (54), İ.Y. (58), Ş.T. (51) ve M.D.Ç. (32), kendilerini Cumhurbaşkanlığınca özel görevlendirilmiş MİT mensubu olarak tanıttı.

Ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Yetkilendirilmiş Savcısı Tamer Güngören imzalı arama kararını göstererek İnterpol tarafından arandıklarını iddia ettikleri Estonya uyruklu O.R.(43), ve eşi H.R.'nin (49), Kargıcak Mahallesi’nde bulunan evlerinde arama yapılmasını ve şahısların gözaltına alınmasını talep etti.

Mahmutlar Jandarma Karakoluna bağlı ekipler Alanya Cumhuriyet Savcılığı tarafından verilen talimat doğrultusunda yaptıkları incelemelerde şahısların ibraz ettiği MİT kimliği ve arama kararının sahte olduğunu tespit etti.

BİRİ AVUKAT, DİĞERİ SABIKALI ÇIKTI

Jandarma ekipleri sahte MİT kimliği ile karakola giren C.T., T.A., İ.Y., Ş.T. ve M.D.Ç.'yi gözaltına aldı. Yapılan incelemelerde M.D.Ç.'nin Antalya Barosu’na kayıtlı avukat olduğu, C.T.'nin 30’a yakın suç kaydının bulunduğu ancak aranma kaydının olmadığı öğrenildi. Şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, İnterpol tarafından aranan H.R., jandarma ekipleri tarafından yapılan incelemelerde mavi bültenle arandığı belirlendi. H.R., işlemlerinin ardından Antalya Geri Gönderme Merkezine gönderildi.

Sahte MİT'çinin aracında silah, tarihi eser ve uyuşturucu ele geçirildi İlginizi Çekebilir Sahte MİT'çinin aracında silah, tarihi eser ve uyuşturucu ele geçirildi Sahte MİT'çi adliyede suçüstü yakalandı! İlginizi Çekebilir Sahte MİT'çi adliyede suçüstü yakalandı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...