PKK’lı terörist Hatice Hezer etkisiz hale getirildi

Terör örgütü PKK/KCK’nın yürütme konseyi üyesi Hatice Hezer, MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

PKK’lı terörist Hatice Hezer etkisiz hale getirildi

MİT unsurları tarafından konumu belirlenen PKK/KCK’nın sözde Yürütme Konseyi üyesi Hatice Hezer, Irak’ın Süleymaniye kentinde düzenlenen nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

PKK'nın çatı yapılanması olan KCK'nın sözde yürütme konseyi üyesi olan Hatice Hezer'in terör örgütünün bölgeler arasındaki iletişim kopukluğunu gidermek, faaliyetler alanlarını genişletmek için uzun zamandan beri yoğun örgütsel faaliyet içinde olduğu tespit edildi.

MİT'in yerel saha unsurlarının verdiği bilgiler terörist Hezer'in barındığı bölgelerin alınan sinyal koordinatlarıyla uyumlu çıkması üzerine operasyon için düğmeye basıldı.

Teröristin Süleymaniye'nin Ranya kasabası yakınlarında olduğunu belirleyen istihbarat elemanlarının gerçekleştirdiği nokta operasyonla kadın terörist etkisiz hale getirildi.

30 yıldan beri terör örgütünün dağ kadrosunda sorumlu düzeyde faaliyet yürüten kadın terörist Hatice Hezer'in bir dönem örgütün Ermenistan sorumluluğunu üstlendiği, ardından Irak'ın kuzeyine geçerek bu kez Mahmur Kampında sorumluluk yaptıktan sonra Suriye'nin kuzeyine geçerek burada örgütün TEV-DEM adlı oluşumun sekreteryasında yer alıp siyasi faaliyetlerini organize ettiği bildirildi.

Hatice Hezer'in 25. ve 26. dönem HDP Van Milletvekilliği yapan Tuğba Hezer'in de ablası olduğu bildirilirken, erkek kardeşi Musa Kasım Hezer'in de 1998 yılında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürüldüğü bildirildi. Kuzeni Gülten Hezer'in de 20 yıldan beri dağ kadrosunda silahlı terörist faaliyetlerde bulunduğu öğrenildi.

SALDIRI HAZIRLIĞI YAPAN TERÖRİSTLERE DARBE

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’nin kuzeyindeki operasyon bölgelerine saldırı hazırlığı yapan 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı: Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine yönelik saldırı hazırlığı yapan 4 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi. Mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecek.

MİT adım adım izledi... PKK'nın 5 yöneticisini vurdu İlginizi Çekebilir MİT adım adım izledi... PKK'nın 5 yöneticisini vurdu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...