‘TMSF’de olanlara TBMM sessiz kalamaz’

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TMSF tarafından el konulan şirketlerde yaşanan sorunların araştırılması için TBMM’ye araştırma önergesi verdi.

‘TMSF’de olanlara TBMM sessiz kalamaz’

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TMSF tarafından el konulan şirketlerle yaşanan sorunların peşini bırakmıyor. Daha önce farklı şekillerde konuyu gündeme getiren, iki kere soru önergesi veren Arık, bu kez de AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve yakınlarını TMSF tarafından el konulan şirketlerdeki rollerinin ve şirketlerde yaşanan olayların araştırılması ve gerekli durumda yargı yolunun açılabilmesi için hazırladığı Araştırma Önergesi'ni TBMM başkanlığına sundu.

“MADEM ABDESTİNİZDEN ŞÜPHENİZ YOK GELİN ARAŞTIRALIM”

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Arık, şu görüşleri dile getirdi:

“Tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmaya devam edeceğiz. İşte bunun için TMSF'nin el koyduğu şirketlerde yaşananların araştırılması ve yargı sürecinin başlatılabilmesi için hazırladığımız Araştırma Önergesi'ni TBMM Başkanlığı'na sunduk.  El konulan şirketlerin içinin boşaltılmadığını öne süren Nurettin Canikli'den de araştırma önergemize destek vermesini bekliyoruz. Ve soruyoruz:

Hiçbir deneyimi olmayan Nurettin Canikli'nin danışmanları ve yeğeninin arkadaş grubunun TMSF'nin el koyduğu milyarlık şirketlere atanması normal mi?  El konulan şirketler ile bu şirketlerle iş yapan firmaların aynı adreste Altunizade Mahallesi, Aziziye Sokak Palmiye Apartmanı adresinde bulunması normal mi? Nurettin Canikli'nin ve yeğeni Kemal Canikli'nin banka kartı ekstrelerinin de bu adrese gitmesi normal mi? Madem her şey normal, madem abdestinizden şüpheniz yok,  o zaman gelin araştıralım…”

TMSF'den Naksan ve Royal Halı'yla ilgili satış kararı İlginizi Çekebilir TMSF'den Naksan ve Royal Halı'yla ilgili satış kararı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...