Yurt dışına gitmek isteyen doktorların sayısı rekora koşuyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hekimlere yönelik "Varsın gidiyorlarsa gitsinler" ifadelerinden sonra, yurt dışına gitmek için Türk Tabipleri Birliği (TTB)’den “İyi Hal Belgesi” başvurusu yapan hekim sayısı rekora doğru gidiyor. 2021 yılında belge için 1405 hekim başvururken, 2022 yılının ilk 7 ayında bu sayı 1402 oldu.

Yurt dışına gitmek isteyen doktorların sayısı rekora koşuyor

Covid-19 pandemisinde olağanüstü bir çaba içine girdikleri halde sosyal haklarını alamayan, saldırılara uğrayan, öldürülen hekimler çareyi yurt dışına gitmekte buluyor.

TTB, yurt dışında çalışabilmek için “İyi Hal Belgesi” başvurusu yapan hekim sayısının sürekli arttığını, Temmuz'da 231 başvuru ile rekor kırıldığını duyurdu. Bu yılın ilk 7 ayında geçtiğimiz yılın toplamı kadar başvuru yapıldı.

7 AYDA 1402 HEKİM BAŞVURDU

TTB, “İyi Hal Belgesi” sayılarının son 10 yıldaki dağılımını içeren grafikle birlikte şu bilgileri paylaştı: “TTB'ye “İyi Hal Belgesi” başvurusu Temmuz'da yeni bir rekorla 231 oldu.

2022'nin ilk 7 ayında, 2021 yılı toplam sayısına ulaştı. Ağır ve güvencesiz çalışma şartları nedeniyle yurtdışı hekim göçü artıyor. Hakkımızı alana, sağlıklı bir geleceği kurana dek mücadeleye devam!”

Kentin tek hematoloji doktoru CİMER'e yazılan tehditle istifa etmiş İlginizi Çekebilir Kentin tek hematoloji doktoru CİMER'e yazılan tehditle istifa etmiş Tedavisini yaptığı hasta, parke taşıyla doktora saldırmaya çalıştı İlginizi Çekebilir Tedavisini yaptığı hasta, parke taşıyla doktora saldırmaya çalıştı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...