Diyarbakır’daki 22 milyonluk kuyumcu vurgununun şüphelileri yakalandı

Diyarbakır'da, aynı iş yerinde kuyumculuk yapan ve müşterilerinden topladıkları 22 milyon 750 bin 200 TL değerindeki altın ve dövizle kayıplara karışan 6 kişi, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.

Diyarbakır’daki 22 milyonluk kuyumcu vurgununun şüphelileri yakalandı

Bağlar ilçesi Emek Caddesi üzerinde bulunan kuyumcuyu işleten C.Y., S.Y., E.Y., M.Y., M.Y. ve E.A., uzun zamandır müşterilerinden topladıkları yüklü miktarda altın, döviz ve Türk Lirasıyla, kayıplara karıştı. Dün akşam saatlerinde kuyumculara telefonla ulaşamayan müşterileri, kapalı olan kuyumcunun önüne geldi.

Kuyumculara ulaşamayan 65 kişi, polise giderek, mağdur olduklarını ileri sürerek şüphelilerden şikayetçi oldu. 22 milyon 750 bin 200 TL tutarında zarara uğratıldığı tespit edilen mağdurların şikayeti üzerine çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin Diyarbakır’dan gittiklerini tespit etti.

Adana ve Osmaniye polisiyle ortaklaşa çalışma yürütüldü. C.Y., S.Y. ve E.Y. Osmaniyede, M.Y., M.Y. ve E.A. ise Adananın Pozantı ilçesinde, 24 saat geçmeden yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...