FETÖ’nün gizli toplantılarının yapıldığı restoran davasında 9 sanığa hapis 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gizli toplantılarının yapıldığı, örgüte finansman sağlandığı iddiasıyla kayyım atanan Maltepe'deki Pinhan Restaurant'ın yöneticileri ve çalışanlarının aralarında bulunduğu 12'si firari 39 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

FETÖ’nün gizli toplantılarının yapıldığı restoran davasında 9 sanığa hapis 

FETÖ'nün gizli toplantılarının ve planlamalarının yapıldığı öne sürülen Pinhan Restoran ile ilgili dava İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya 24 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanıklardan Fatih Aslan hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası, Fikret Birdal ve Özcan Saf hakkında ‘silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Diğer sanıklar İbrahim Gözütok ve Mehmet Bektaş’a 2 yıl 6'şar ay, İsrafil Gözütok, Uğur Akkoç, Salih Aydın ve Hızır Güngör’e ise 3'er yıl hapis cezası verildi.

Restoran sahiplerinden Ahmet Çelik ve Ali Çelik ile birlikte Aziz Özdemir, Faik Toklucu, Ferhan Cahit Merter, Mehmet Barut, Murat solmaz, Orhan Keskin, Ömer Barut, Ömer Çelik, Vedat Köprücü ve Veysi Barut’un dosyası ise ayrıldı.

18 sanığın beraatine karar verilen duruşmada Pinhan Restoran'a atanan kayyumun hüküm kesinleşinceye kadar görevini sürdürülmesine hükmedildi.

FETÖ hükümlüsü eski polisler ormandaki gaybubet evinde yakalandı İlginizi Çekebilir FETÖ hükümlüsü eski polisler ormandaki gaybubet evinde yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...