Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay tutuklandı 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay, yerel İleri Gazetesi’nin sahibi Mahmut Özkılıç’ı öldürmeye azmettirmek suçuyla çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay tutuklandı 

27 Nisan 2018 yılında silahlı saldırıya uğrayan ve kalbine yakın mermi isabet eden gazeteci Mahmut Özkılıç'ın yaralanmasıyla ilgili olarak dün sabah saatlerinde evinden gözaltına alınan İbrahim Ay, Cumhuriyet Savcılığı'ndaki ifadesinin ardından tutuklanmak üzere Gaziantep 5. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Ay, buradaki ifadesinde Mahmut Özkılıç'ı yaralama suçundan halen tutuklu bulunanlardan birisinin kendisini azmettirdiği yolundaki iddiasını reddetti. Ancak, mahkeme heyeti, İbrahim Ay'ın tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Gaziantep'te faaliyet gösteren Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı da olan İbrahim Ay'ın, aralarında husumet bulunduğu ileri sürülen İleri Gazetesi Sahibi Mahmut Özkılıç 27 Nisan 2018 tarihinde arabasına bindiği sırada düzenlenen silahlı saldırıda ağır yaralanmıştı.

Olayla ilgili olarak 21 yıl ağır hapis cezasına çarptırılarak tutuklananlardan bir kişinin etkin pişmanlık yasasından yararlanarak, kendisini İbrahim Ay'ın para karşılığı öldürmeye azmettirdiği yolundaki ifadesi üzerine gözaltına alınan GGC Başkanı Ay tutuklandı.

İbrahim Ay'ın ismi, bir süre önce de sosyal medyada bir kişinin kalabalık grupla dövülmesi olayıyla gündeme gelmiş, bu kişinin İbrahim Ay'ın ölen avukat kız kardeşine küfrettiği gerekçesiyle dövüldüğü ileri sürülmüştü.

Gaziantep'te hakeme çirkin saldırı kamerada İlginizi Çekebilir Gaziantep'te hakeme çirkin saldırı kamerada

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...