Coronada haftalık vaka sayıları açıkladı! Katlanarak artıyor

Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre 11-17 Temmuz tarihleri arasında corona nedeniyle 96 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısı ise katlanarak artıyor...

Coronada haftalık vaka sayıları açıkladı! Katlanarak artıyor

Sağlık Bakanlığının haftalık Covid-19 verilerini açıkladı. Buna göre, 11-17 Temmuz haftasında 226 bin 532 kişi coronaya yakalandı.

Bir hafta içerisinde corona nedeniyle de 96 kişi yaşamını yitirdi. İyileşenlerin sayısı ise 124 bin 732 olarak açıklandı.

ŞİMDİYE KADAR KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Türkiye’de şimdiye kadar görülen vaka sayısı 15 milyon 524 bin 71 olarak açıklandı. Virüs nedeniyle hayatını kaybeden toplam kişi sayısı da 99 bin 184 oldu.

AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

GEÇEN HAFTA VAKA SAYISI 117 BİNDİ

Bakanlığı 4-10 Temmuz haftasını kapsayan tabloya göre, 117 bin 95 vaka tespit edilirken, 31 kişi hayatını kaybetmişti.

Coronada vakalar arttı, ilk tedbir kararı geldi İlginizi Çekebilir Coronada vakalar arttı, ilk tedbir kararı geldi
Ağrı AMASYA Balıkesir Bingöl Bitlis Çanakkale Corona Covid-19 Diyarbakır dizi Elazığ Eskişehir Kırklareli Manisa Mardin Muğla Sağlık Türkiye
Loading...