Önümüzdeki haftanın isyankar bir havası var. Bu, özellikle de Güneş-Uranüs arasındaki dik açının kesinleşeceği 8 Şubat tarihinde çok aktif olacak. 10 Şubat’taki yeniayda etkileri artacak.

Muhtemelen dünya genelinde protestolar, grupların ve kitlelerin hareketleri artacak ve ortalık hayli karışacak. Uranüs ile dik açıda gerçekleşecek Kova burcu yeniayı özgürleşme arzusunun artması, başkaldırı, idari konulara ve makamlara karşı çıkış konusunda adeta bir kırılma noktası gibi düşünülebilir.

Hem Kova burcunun doğasında hem de Uranüs’ün doğasında eşitlik, demokrasi ve adalet ihtiyacı, özgürleşme arzusuna vurgu yapan nitelikler vardır. Yeniayın astroloji haritasında güvenlik ve mültecilerle ilgili sıkıntıların, hukuki ve siyasi tartışmaların artacağını, özgürlük, eşit hak, demokrasi talep eden seslerin yükseleceğini görüyoruz.

Protestolar artacak!

Uranüs Boğa’daki seyrine devam ediyor. Boğa burcu güvence ihtiyacı ile topraklarla, tarım ziraatla, çiftçilikle alakalıdır. Geçtiğimiz günlerde dünya genelinde hükümetler ve yöneticilerine yönelik protestolar ve ayak direme yönünde hareketler, özerk hareket etme eğilimleri baş göstermişti. Fransa, Hollanda, Almanya, İtalya gibi ülkelerde çiftçilerin protestoları vardı. Bunlar daha da geniş alana yayılabilir.

Güvenliğime dokunma!

Amerika’nın Teksas eyaleti mülteciler ve sınır güvenliği ile ilgili konularda özerk hareket etme kararı aldı, Amerikan Hükümetine karşı duruş sergiledi. 25 Amerikan eyaleti de bu karara destek verdi. Plüton’un Kova burcundaki seyri sürecinde diğer gezegenlerden tetiklemeler alacağı tarihlerde benzer şeyleri bolca deneyimleyeceğiz muhtemelen. Özellikle de Kova burcu yeniayının bir nevi kırılma noktası olacağını düşünüyorum. Kendi doğruları yönünde hareket etme eğiliminin, yenilikçi bilincin, devrim niteliğindeki gelişmelerin yaşanacağı bir şubat ayı olacak.

Türkiye’de Meclis’te olanları hepimiz izledik. Bu stresler önümüzdeki günlerde daha da tetiklenebilir. 10 Şubat’tan itibaren özgürlük talepleri, demokrasi, eşit haklar, seçme ve seçilme, anayasa ve yargı ile ilgili konularda aktifleşme görebiliriz. Ay sonunda 28 ve 29 Şubat tarihleri hukuki ve anayasal konularla ilgili dikkat çekici stresler ve karmik hesaplaşmalar olasıdır. Yeniay Türkiye astroloji haritasının ekonomiyle ilgili hanelerini etkiliyor, sorunlara işaret ediyor. Krediler, borçlar, geri ödemeler, cari açık, bankalarla ilgili konularda bazı düzenlemeler de olası. Bankaların dijitalleştirilmesi yönünde adımlar atılabilir. Jeodezik harita Doğu Karadeniz, Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesinde sismik aktivite artışı ihtimalini düşündürüyor. Temkinli olunmasında fayda var!

Entelektüel aktiviteler açısından hayli zihin açıcı, yaratıcılığımızın çok aktif olacağı bir zaman dilimine giriyoruz. Yeni ve parlak fikirlerle ortaya çıkabiliriz. Sorunlarımıza çözümler bulmak üzere beyin fırtınası yapabiliriz. Sağlık açısından dikkat etmemiz gerekenler: Kalp ritmi ve dolaşım bozuklukları, tansiyon, dengesizlik, baldırlarla ilgili sorunlar, kramplar, spazmlar, sinirsel gerginlikler, zihinsel sorunlar.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü yaptığımız işlere destek bulabiliriz. Etki yaratmak istediğimiz konuşma ve yazışmalar, geleceğe yönelik kararlar almak için bugünü kullanabiliriz. Başkalarına yardım ve destek üretebilir, kendilerini ifade etmeleri yönünde güven kazanmalarına yardımcı olabiliriz. Özel ilişkilerde ise dikkatli olmak gerekiyor.

Salı günü dalgınlıklara ve unutkanlıklara davetiye çıkartan dikkat dağıtıcı etkileri devrede olacak, farkında olalım! Gün ortasında yapacağımız işler boşlukta kalabilir, beklediğimiz haberleri alamayabiliriz. Manevi açıdan verimli bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz.

Çarşamba günü sabah saatlerinde daha sağlam ilerleyebiliriz. Ama sağlık konusunda dikkatli olmamızda fayda var. İlişkiler, kişisel bakım, dekorasyon işleri, giyim kuşam alışverişleri, sanatsal faaliyetler açısından günün ikinci yarısını değerlendirebiliriz.

Perşembe gününü mistik ve ruhsal konularla ilgilenmek, enerji dengeleme çalışmaları yapmak için kullanabiliriz. Ama egomuzu iyi dengelememiz gerekiyor. Otoriter kişilere karşı duruş, isyankâr bir enerji atmosferi oluşabilir. Sesler yükselebilir, protestolar artabilir. Hayati kararları, önemli toplantıları, talep ve başvuruları bugüne denk getirmesek isabet ederiz.

Cuma gününün enerjisi çok yüksek. Pozitif ve negatif etkileri olabilir. Sağlık ve şifa enerjisi olumlu yönde akarken, özellikle akşam saatlerinde sert ve sarsıcı gelişmelere açık bir atmosferde olacağız, farkında ve tedbirli olalım!

Cumartesi gününe yeniay enerjisiyle aktif başlıyoruz. Riskli yönlerinin yanı sıra, entelektüel, zihinsel, bilimsel alanlarda yeni adımlar atmak açısından verimli bir yeniay olduğunu söyleyebiliriz. Fikir ve görüş alışverişleri çok yoğun olabilir, ama tartışmaları, uzlaşmazlıkları beraberinde getirebilir.

Pazar gününe biraz depresif başlayabiliriz. İlerleyen saatlerinden itibaren bu olumsuz enerji dağılmaya başlıyor. Günün ikinci yarısında kendimizi daha özgür hissedebiliriz. Yeniliklere, değişikliklere açılabiliriz.