AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli semtlerinde bulunan 24 arsayı yaklaşık 100 milyon TL muhammen bedelle açık artırma usulüyle satışa çıkarırken, Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise eski futbolcu Tanju Çolak’a futbol okulu kurması için 10 dönüm arsa söz verdi.

Başkanın bu kararını açıkladığı sırada Tanju Çolak kendisine methiyeler dizip, öpücüğe boğdu.

Çolak, “15 yıl evvel buraya köy diyorduk. Şimdi artık 2.5 milyonluk şehir olmuş. Böyle güzel, değerli bir başkana sahipsiniz. Herkesin önünde söz de verdi. 'Gel, 10 dönümlük yeri istediğin yerden saha yap, tesis yap' Tanju Çoluk futbol okulunu açacağım burada size söz veriyorum. Canını yerim senin” diyerek Başkan Beyazgül’ü sık sık öptü.

Başkan Beyazgül de, “Çocukların yüzde 90’ı ‘Ben topçu olacağım’ diyor. İyi ki geldin Biz her şeye varız” dedi.

“KİMİN MALINI KİME VERİYORSUN?”

İkili arasındaki bağış görüşmesinin sosyal medyada yayınlanması üzerine çok sayıda tepki mesajı geldi.

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Rıdvan Çoban, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 24 arsayı satışa çıkarma ilanını, “Değerli Şanlıurfalı hemşerilerim, su faturasını yatıramadığın için sizi icraya veren başkan Zeynel Abin Beyazgül, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan yerleri parsel parsel satıyor. O da yetmiyor, bir futbolcuya 10 dönüm bedava verme sözü veriyor. Kimin malını kime veriyorsun?” şeklindeki duyurusuyla paylaştı.

“PARASIYLA ALSIN YAPSIN”

AKP’li eski Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bilal Tekatlı ise Tanju Çolak’a bedava 10 dönüm arsa sözü verilmesine, “Bu adamın başka illerde de spor okulları var. Bunlar daha çok zenginlere hitap eden, yüksek fiyatla öğrenci alan yerlerdir. Milletin malını iki cümle reklam için bunlara peşkeş çektirmeyiz. Araziyi satın alıp, yapsın okulunu” şeklinde tepki gösterdi.“ARSA İHTİYACI OLAN URFA’YA GELSİN”

Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise Başkan Beyazgül’e şöyle tepki gösterdi:

-Kimin arsa ihtiyacı varsa Urfa’ya bekleriz. Belediye başkanımız kesinlikle para talep etmiyor. Kefil istemiyor. Tamamen ücretsiz veriyor.

-Yapmanız gereken şeyler; 1)Popüler olmanız gerekiyor. 2) Youtube kanalınız olmanız, en az 500 bin aboneniz olması gerekiyor. Tik Tok’ta en az 1 milyon takipçiniz olması gerekiyor.”