Ligdeki Rizespor maçının ilk devresinde sallanmıştı Fenerbahçe. Dün akşam maç başladığında Ankaragücü çekingen görünüyordu. Morutan şut atarken arkadaşına çarpan top ağlara gidince güven gelmişti ev sahibine. 

Osayi Samuel sol kanat savunmayı mecburen hocası istediği için oynar. İşler yolunda gitmeyince sağ kanada döndü. Oyunculardan alışık olmadığı yerde oynamasını isterseniz biraz macera arıyorsunuz demektir. Krunic bu değil demişti hoca. Dün yine kayboldu. 
Batshuayi’nin adını ilk kez 17. dakikada duydum. İlk devre resmen sıfır çekti. Bonucci hem çıkarken hem de hücumda çok top kaybetti. Cengiz çok etkisiz kaldı. Zajc oynuyordu ama ne yaptığını kendisi de anlamamıştır bence. Szymanski’de düşüş devam 
ediyor. 

Fenerbahçe tanınmayacak kadar kötü oynadı ilk devre. Ankaragücü bu durumdan yararlanacaktı kuşkusuz. Chatzigiovannis topu 
sürerken sanki antrenmanda gidiyordu. O da çerçeveyi görüp klas vurdu. Bu sezonun en kötü Fenerbahçe’sini izledik. İsmail, 
Ferdi ve Serdar Dursun ikinci yarı oyuna girdiler. Takım risk alacaktı ama diri bir oyun yoktu sahada. Morutan net golü kaçırmasa maç acayip bir yere giderdi.

Takım savunmasında problem devam ediyordu. Oyunu Ankaragücü yarı sahasına yıkmak çözüm değildi çünkü pozisyon üretimi yoktu. Tadic yalnız, çaresiz ve etkisiz kalmıştı. Müzesinde 2 Türkiye kupası olan Ankaragücü, son dakikalara büyük avantaj yakalayarak giriyordu. Ettikleri çok iyi mücadelenin karşılığını almak üzerelerdi.

Fenerbahçe'de şaşırtan olay, saha içinde sonucu kabullenmiş oyuncu sayısının fazla olmasıydı. Bu yüzden üçüncü gol şaşırtıcı olmadı. Rodrigues, son gol benden dedi. Fenerbahçe, Başkentte kupa defterini kapattı. Ankaragücü, yarı finali hak etmişti.