Sparta Prag daha çok gol şansı yakalamış olabilir. Sahaya iyi yayılıp oyunu kontrol etmek isteyebilir. Galatasaray’da işler yolunda değil gibi gözükebilir. İşler kötü giderken Galatasaray’ın Avrupa genetiği ortaya çıkar ve Kerem Demirbay golü atar. Bu arma her zaman uluslararası maçlarda ne yapıp edip golünü atıyor.

İlk devre sadece 2 isabetli şut atabildi Galatasaray ama biri gol oldu. Sparta Prag’ın gol beklentisi istatistiksel yönden Galatasaray’dan üstündü. 

Icardi baktı ona top gelmiyor, rakip yarı sahanın ortasına çekilip çok isabetli 3 pas verdi. Icardi’ye servis ve konforlu alan lazım. O, gol atması için bu takımda Kerem ve Barış bu işe daha çok kafa yormalı.

İkinci yarı hava bir anda buz kesti. Sparta Prag duran toplarda çok tehlikeli bir takım. Teknik direktörleri Priske, serbest vuruş konusunda uzmanlaşmış bir isim. Defans topu iyi karşılayamayınca gelişine Preciado aynı Roberto Carlos gibi çok sert vurdu.

Kitabın tekrar ilk sayfasına geri döndük. Icardi golü attım derken top yine istemedi. Direk, ev sahibinin öne geçmesini engellemişti. Barış’ın yerde kaldığı ikili mücadelenin finali penaltı olmalıydı. Vermedi İspanyol. Mertens’in şutunda top bu kez istedi. Gol tam zamanında gelmişti derken Nelsson’un gördüğü kırmızı kart öne geçilmesine rağmen moral bozdu. Preciado, sağ kanatta şov yaptı. Onun hazırladığı pozisyonda Sparta Prag, Kuchta ile beraberliği yakaladı.

Sparta Prag makinesi sahada 10 kişi kalan Galatasaray’ın ritmini bozdu. Rynes’in kırmızı kartı maçta dengeleri eşitlemişti. Yalnız fizik olarak yıpranmıştı Galatasaray. Zaha oyuna girdi ama çare olamadı. Kral suskunluğunu tam zamanında bitirmişti yine. Attı golünü.

Takım savunmasını dün beğenmedim. Rövanş maçı zor geçecek büyük ihtimalle.