Ankara Demirspor’un dikkat çeken oyuncusuydu Barış. Dikkatleri çekti ama Ankara’dan ayrılmadı. Keçiörengücü onu transfer etti. Alt ligin konuşulan oyuncularından biriydi. Galatasaray onu takip ediyordu. Transfer edildi. Rezerv takımda iki maç oynadı ve hemen A takıma yükseldi. Hücum ve savunma kanat oyuncusu olarak bu sezonun en çok dikkat çeken oyuncusu Galatasaray adına. Takıma dinamizm katıyor.

Galatasaray'ın 30 dakikalık oyunu Başakşehir için dayanılmaz hale gelirken, Barış Alper ve Mertens etkileyici oyunu attıkları gollerle süslediler. İlk devre sahada kusursuz bir fırtına esti. Devre 5-0 bitse seyredenler şaşırmazdı. İkinci yarının başlangıcı aynıydı.

Sakatlanan Kerem’in yerine giren Zaha’nın enerjisinin yüksek olması gerekiyor. Hiçbir teknik direktör oynama garantisi vermez. Mesele oyuna girdikten

Sonra maçta farklılık göstermekle ilgili.

Icardi servisi çok iyi değerlendiren bir golcü. Bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu sezon kendisine gerekli olan konforu fazla bulamıyor. Halbuki ceza sahası çevresinde ona atılacak kilit pasları asla kaçırmaz.

Tete uzun vadede ne yapar? Böyle giderse yerinde sayacağı kesin. Etkisi yok.

Nelsson'un sakatlanmasından sonra savunma dengesi biraz bozuldu. Maçın son bölümünde skorun verdiği rahatlığı iyi kullandı ev sahibi. 90 dakikayı çok yüksek tempo ve presle oynamanız ihtimal dışı. Skor daha farklı olabilirdi. Rahat kazandı Galatasaray.