Dinlenen oyuncular normal olarak fazlaydı Fenerbahçe’de... Bizim futbol  ortamında sahaya çıkan bu ilk 11 bile zirveye oynar.

Rahat başladı Fenerbahçe. Batshuayi ile penaltıdan öne geçtikten sonra kontrolü bırakmadı. Bu tür oyunlarda pozisyona girmekte zorlanan rakipler şans anı ararlar. Gaziantep bu ortamı VAR ile gelen penaltıyla buldu ama Maxim’in penaltısını İrfan kurtarınca, Gaziantep moral olarak bitti. Hemen sonrasında Batshuayi fırsatçılığını bir kez daha gösterdi.

Zajc, formayı özlemiş. Boş alandaki dribling yeteneği önemli. Tekrar  sakatlanmazsa önemli bir alternatif olabilir. King’in çabukluğuna ve patlama  kuvvetine saygım sonsuz ama takım içi rekabette hücum aklı çok iyi olan Tadic benim favorim. Osayi Samuel’in Afrika Kupası’nda olması Mert’in çok işine yaradı. Her geçen hafta daha iyi olan Mert, iyice kendine gelmiş. İsmail’in dün akşam gösterdiği performans, özellikle ilk devre mükemmele yakındı.

İrfan Can Kahveci zaten klas oyuncuydu. Bu sezon, sonuna kadar mücadele ediyor. Dün, kanat savunma başlayan Oosterwolde’nin önemli özelliği oyun kuran bir bek olması... Futbolun acı gerçekleri vardır. Mesela Mert Hakan kaptanlık bandı kolunda, ama bu takımda forma bulması çok uzak bir ihtimal. Yeni sezon planındaki oluşumda yer alması çok zor.

İsmail Kartal, bütün oyuncularını tekrar test etti. İkinci yarının büyük bölümü antrenman maçı gibi oldu Fenerbahçe için... Olay, ilk yarı bitmişti.

Kaleci İrfan Can yedek kulübesinde paslanmamış. Göreve her zaman hazır olduğunu gösterdi. Takımda, ligden sonra kupa yürüyüşü de devam ediyor.