İnternet dizileri arasında en popüler olanlarından biri olan Fİ Çi'de Belçim Bilgin sürprizi yaşanacak. Güzel oyuncu dizinin son bölümlerinde yer alacak. İşte Belçim Bilgin'in kanserli birini canlandıracağı dizi fotoğrafı ve Instagram paylaşımı... Puhu TV'nin dizisi Fi, 3 bölüm sonra final yaparak veda edecek. BELÇİM BİLGİN BİR KANSER HASTASINI OYNAYACAK Oyuncu Belçim Bilgin, Fi-Çi dizisine konuk oyuncu olarak girdi. Dizide kanser hastası bir kadını canlandıracak.

Fi’deyim çok yakında.... #comingsoon

Belcim Bilgin (@belcimbilgincom)'in paylaştığı bir gönderi ()

Fi-Çi'nin merakla beklenen 8. bölüm fragmanı da yayınlandı. Yeni bölüm yayın tarihi ise 2 Şubat saat 21.00 oldu. Dizi 10. bölümde ise final yaparak izleyiciye veda edecek.
BELÇİM BİLGİN KİMDİR? Belçim Bilgin, 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır. Belçim Bilgin, Şeyh Said İsyanı'nı başlatan Şeyh Said'in torunudur. Kendi ifadesine göre ise Şeyh Said, babasının dedesinin büyük ağabeyidir. Belçim adı "çimen yaprağı" anlamına gelmektedir. İlkokulu Ankara'da Salih Alptekin İlkokulu'nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun'a taşındılar. Ortaokulu ve 1999 yılında bitirdiği liseyi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nde okudu. 2002 yılında Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde okumaya başladı. Bu sıralarda lise yıllarından beri tiyatrocu olmak isteyen Belçim Bilgin, bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan'la tanıştı. Yılmaz Erdoğan'ın ders verdiği Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) Workshop'lara katıldı. Bu olaydan sonra "Sıfır Kilometre" adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris'e yerleşti. Paris'de iki sene kalan Belçim "Dol" adlı filmde de rol aldı. 2006 yılında Türkiye'ye döndü. 2006 yılında Yılmaz Erdoğan'la evlendi. Iraklı Kürt yönetmen Hiner Saleem`in filmi 'Sıfır Kilometre'de başrol oynayan Belçim Bilgin, Cannes Film Festivali'ne katıldı. 2011 yılında Yusuf Pirhasan'ın yönettiği "Kurtuluş Son Durak" adlı filmde oynadı. Filmde Belçim Bilgin ile birlikte Demet Akbağ, Asuman Dabak, Ayten Soykök,Nihal Yalçın, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Mete Horozoğlu veYavuz Bingöl de rol aldı. Belçim Bilgin, kadın iletişim ve araştırma derneği olan "Uçan Süpürge" ile çocuk evliliğinin önlenmesi için çalışmalarda bulundu. Birçok kente giderek bu konuda bilinçlendirme toplantılarına katıldı. Belçim Bilgin, 10 Ağustos 2006 tarihinde Yılmaz Erdoğan ile evlendi. Rodin Nazım (d.2010) adında bir oğlu ve Yılmaz Erdoğan'ın ilk evliliğinden olma Berfin adında kızı olmak üzere iki çocuğu vardır. Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan çifti çocukları ile birlikte 2014 şubatında Amerika'ya taşındı ve Beverly Hills'e yerleşti. BELÇİM BİLGİN FİLMLERİ VE DİZİLERİ 2015 - Annemin Yarası (Sinema Filmi) 2014 - Çalsın Sazlar (Sinema Filmi) 2014 - Sadece Sen 2013 - Kelebeğin Rüyası 2012 - Sessiz 2012 - Gergedan Mevsimi 2011 - Kurtuluş Son Durak 2011 - Keşanlı Ali Destanı 2011 - Aşk Tesadüfleri Sever 2009 - Güldünya 2008-2009 - Yol Arkadaşım 2008 - Güz Sancısı 2007 - Dol 2006 - Hatırla Sevgili 2005 - Sıfır Kilometre