Sözcü Plus Giriş

Tiyatro ve sinema salonlarına corona düzenlemesi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, corona ile mücadele kapsamında tiyatro ve sinema salonları için Sertifikasyon Programı uygulanacağını bildirdi.

Güncellenme: 00:03, 03/11/2020
Tiyatro ve sinema salonlarına corona düzenlemesi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki 2021 yılı bütçe görüşmelerinde bakanlığı ve bağlı kuruluşların faaliyetlerine ilişkin bilgi verip, milletvekillerinin sorularını cevapladı.

Ersoy, tiyatrolara desteği 3 buçuk kat arttırdıklarını belirterek şunları söyledi;

*Bakanlıkça desteklenen herkesin faaliyet kolunda tiyatro bulunmaktadır. Önemli olan tiyatro faaliyetinin olup olmamasıdır. Ali Poyrazoğlu, Mert Fırat, Erdal Beşikçioğlu gibi destek aldılar. Tiyatro, sinema salonları açık.

*Biz onlar için kamu spotu hazırlıyoruz. 1 Aralık'tan sonra kamu spotuyla sertifikasyon programını tiyatro ve sinema için hazırladık. Bakanlık ve firmalardan rica ettik bedelsiz sertifika edilsin diye. Bunun kamu spotuyla anlatılması için çalışıyoruz. İHA

İlginizi ÇekebilirPandemi tiyatro ve müzik sektörünü vurdu! 'Plajdaki kalabalığa göz yumup...'Pandemi tiyatro ve müzik sektörünü vurdu! 'Plajdaki kalabalığa göz yumup...'İlginizi ÇekebilirDevlet Tiyatroları'nın sahneleri, özel tiyatrolara açılıyorDevlet Tiyatroları'nın sahneleri, özel tiyatrolara açılıyor