Sözcü Plus Giriş

Ünlü müzisyen ‘geçinemiyorum’ dedi bütün şarkılarını sattı

ABD'li ünlü müzisyen David Crosby, corona virüsü dolayısıyla turneye çıkamadığı ve gelir sıkıntısı yaşadığı için bütün albümlerini ve şarkılarının haklarını sattı.

Güncellenme: 15:59, 04/03/2021
Ünlü müzisyen ‘geçinemiyorum’ dedi bütün şarkılarını sattı

79 yaşındaki folk ve rock müzik sanatçısı David Crosby, bütün müzik kataloğunu satma kararı aldı.

Byrds, Crosby & Nash, Crosby, Stills and Nash ve Crosby, Stills, Nash& Young gruplarındaki haklarını da satan meşhur sanatçı, “Şu an konserlere çıkamadığımız için bu anlaşma benim ve ailem için bir lütuf haline geldi. Bence bu insanlar beni mirasıma en iyi bakacak insanlar” dedi.

HAYRANINA SAMİMİ YANITI GÜNDEM OLDU

Aralık ayında bütün şarkılarını ve albümlerinin kullanım hakkını satışa çıkaracağını duyuran Crosby, 7 Aralık’ta, “Çalışamıyorum ve müzik dinleme uygulamaları da benim paramı çalıyor” demişti. Bir hayranının, “Senin anlamlı şarkılarını reklamlarda duymak istemiyorum” sitemine ise, “Eğer dinlenen şarkılarımızdan para alsaydık ve canlı müzik yapabilseydik bu satış gerçekleşmezdi” yanıtını vermişti.

Ünlü müzisyen, corona virüsü sebebiyle ciddi bir gelir kaybına uğradığını açıkladı.

NE KADAR ÖDENDİĞİ AÇIKLANMADI

Crosby’nin bütün kariyeri boyunca yaptığı müziği Irving Azoff’un Iconic Artists Group’una sattığı belirtilirken, bu anlaşmada ne kadar ödendiği belirtilmedi.

Azoff, “David’in bir arkadaş olarak tanıyordum ve Los Angeles’a taşınıp Geffen Roberts Management’ın kuruluş zamanlarından tanıyor ve hayranlık duyuyordum. O müzik dünyasının en önemli yazarlarından biri” dedi.

BOB DYLAN 300 MİLYON DOLARA SATTI

Ünlü müzisyen Bob Dylan da Aralık ayında bütün şarkılarını Universal Music’e satmıştı.

Dylan’ın o anlaşmadan 300 milyon dolar elde ettiği tahmin ediliyor.

İlginizi ÇekebilirEfsanevi reggae müzisyen Bunny Wailer öldüEfsanevi reggae müzisyen Bunny Wailer öldüİlginizi ÇekebilirÜnlü müzik grubu Daft Punk dağıldıÜnlü müzik grubu Daft Punk dağıldı
Yayınlanma Tarihi:15:56,