Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ertekin Dinçay son yolculuğuna uğurlandı
Ertekin Dinçay son yolculuğuna uğurlandı
Bay Şapka lakabıyla tanınan Ortaköy'ün tanınmış simalarından girişimci Ertekin Dinçay, son yolculuğuna uğurlandı. Dinçay'ın cenazesi Ortaköy Camisi'nde öğle namazına müteakiben kılındı.
Emre ÇEVİK
Magazin 18 Nisan 2019 - 09:47

Turistlik camilerde cenaze namazının yasak olması nedeniyle özel izinle kılındı. Ortaköylü olan Dinçay için Ortaköy’de bulunan Büyük Mecidiye Camii hazır edildi. Cenaze törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Kasımpaşa Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Cem Hakko, Şahnaz Çakıralp gibi sanat, iş ve spor dünyasından isimler katıldı. Dinçay’ın tabutuna, sağlığında kullandığı şapkalarından birisi kondu.

Cenaze namazının ardından mezarlık için araca yüklenen tabut dostlarının ricası ile geri indirildi. Dostları Dinçay’ın tabutunu Ortaköy çarşısından geçirerek ‘Ertekin Cafe’ önüne getirdi. Fatiha Suresi okunduktan sonra Ortaköy esnafının alkışları arasında cenaze aracına yüklendi. Ertekin Dinçay’ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Ortaköy Mezarlığı’na götürüldü.

 

Son güncelleme: 09:52 - 18.04.2019