Ertekin Dinçay son yolculuğuna uğurlandı

Bay Şapka lakabıyla tanınan Ortaköy'ün tanınmış simalarından girişimci Ertekin Dinçay, son yolculuğuna uğurlandı. Dinçay'ın cenazesi Ortaköy Camisi'nde öğle namazına müteakiben kılındı.

Ertekin Dinçay son yolculuğuna uğurlandı

Turistlik camilerde cenaze namazının yasak olması nedeniyle özel izinle kılındı. Ortaköylü olan Dinçay için Ortaköy’de bulunan Büyük Mecidiye Camii hazır edildi. Cenaze törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Kasımpaşa Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Cem Hakko, Şahnaz Çakıralp gibi sanat, iş ve spor dünyasından isimler katıldı. Dinçay’ın tabutuna, sağlığında kullandığı şapkalarından birisi kondu.

Cenaze namazının ardından mezarlık için araca yüklenen tabut dostlarının ricası ile geri indirildi. Dostları Dinçay’ın tabutunu Ortaköy çarşısından geçirerek ‘Ertekin Cafe’ önüne getirdi. Fatiha Suresi okunduktan sonra Ortaköy esnafının alkışları arasında cenaze aracına yüklendi. Ertekin Dinçay’ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Ortaköy Mezarlığı’na götürüldü.

'Bay Şapka' lakaplı Ertekin Dinçay hayatını kaybetti! İlginizi Çekebilir 'Bay Şapka' lakaplı Ertekin Dinçay hayatını kaybetti!