sozcu.com.tr/DIŞ HABERLER 

IŞİD'in Kobani'deki PYD istihbarat binasını ele geçirdiği iddia edildi.

IŞİD'e yakın Mustaqim adlı bir internet sitesinde yer alan haberde binadaki silahlara ganimet olarak el koyulduğu belirtildi.

Haberde PYD'nin kilolarca uyuşturucusunun da ele geçirildiği bilgisine de yer verilirken IŞİD'li militanların fotoğrafları yayınlandı.

PROPAGANDA VİDEOSU

Kobani kentini ele geçirmeye çalışan terör örgütü IŞİD, propaganda videosu da yayınladı.

Yayınlanan videoda, IŞİD kuşatması altındaki kentte savaşan militanlar görülüyor.

Profosyonel bir elden çıkan bu videoda, militanların YPG güçlerine karşı vahşi mücadelesi sergileniyor.Video kaydının ortalarında IŞİD'in ABD önderliğinde terör örgütünü havadan vuran uluslararası birlikleri cezalandırmak için ilerlediği belirtiliyor.

Kürt birlikleri tarafından zaman zaman geri püskürtülen terör örgütü, saldırılarına hız kaybetmeden devam ediyor.

YPG yetkililerinden İsmet Şeyh Hasan bugünkü saldırıların, Kobani'nin güneyi ve doğusundan yoğunlaştığını bildirdi. Hasan, 27 gündür süren çatışmalarda 500 kişinin öldüğünü, 2000 kişinin ise evlerini terketmek zorunda kaldığını bildirdi. Hasan ayrıca, Türkiye'nin Suriye'deki ılımlı muhalif birliklerini eğitmeyi taahhüt ettiğini ve kara birliklerini sınırda hazır bulundurduğuna dikkat çekti.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine komşu olan Suriye'nin Kobani kentinde, YPG güçleri IŞİD birliklerine karşı mücadele veriyor.