Maç anlatırken klasik bir cümlemiz vardır. Goller yağmur gibi geliyor deriz. Kadıköy’de ilk devre tam 5 gol buldu Fenerbahçe. Goller yağmur gibi geliyordu soğuk ve yağmurun şiddetli yağdığı İstanbul akşamında...

Bir takım 45 dakikada 5 gol atıyorsa futbolu çok seven taraflı tarafsız herkes alkışlar. Terminatör filminin yeni versiyonu çekilmişti sanki. Dün gece ilk devre galasını izledik. Dzeko tam bir usta. Nasıl penaltı atılacağını bize çok güzel gösterdi. Hat-trick akşamıydı onun için. Mert Müldür ve Szymanski, gelen farklı skorda gol atarak pay sahibi oldular. Genç kaleci Deniz’in gollerde yapacak bir şeyi yoktu. Ancak bir devrede 5 gol yemek her kaleciyi sarsar, moralini bozar. 3.34 gol beklentisi, 6 isabetli şutun beşinin gol olması mükemmel bir istatistikti ev sahibi için.

Dzeko ve Szymanski’nin ikinci yarı başlarken oyundan çıkarılmasını ben normal karşılıyorum. Eminim bazı taraftarlar onları daha uzun izlemek istemişlerdir. Teknik anlamda İsmail Kartal’ın tercihi bence doğruydu. Farka giden maçlarda tempo genelde hep yüksek kalmaz. Böyle de başlamıştı ikinci yarı. Batshuayi durgun giden oyunda attığı golle tribünleri yine mutlu etti. Kadro zenginliği ne kadar önemli dedim kendi kendime. O sırada oyuna Tadic ve Cengiz giriyordu. Konyaspor transfer döneminde hamleler yapamazsa ligde kalmak için çok zorlanır. Bu takım böyle gol atmaya devam ederse 103 gollük rekoru kırmaya aday olur. Uğurcan kendi kalesine atınca Kadıköy’e gelen futbolseverler 7-0’ı gördüler. Maçın ikinci yarısının büyük bölümünde Fenerbahçe vites küçültmeseydi, 10 gol atabilirdi, bu da maçı izleyenleri şaşırtmazdı. Perdeyi Konyaspor’dan Guilherme kapattı.