Futbolun bazı kırılma anları ve aktörleri çok acayip hikayeler yazıyor. Belki de bu oyunu tam da bu yüzden çok seviyoruz... 

Şubat ayında Ankara'daki son 16 Turu maçında Eren Elmalı'nın Gençlerbirliği'ne 90+6'da attığı kafa golü olmasa Trabzonspor muhtemelen gelecek sezon Avcı ile devam edemezdi. Uzatmaya götüren o gol hem Trabzonspor'a hem de Abdullah Avcı'ya bir şey verdi. 

O gol kayıp sezonun ucunda bir ışık yaktı; Türkiye Kupası. Dün Karagümrük karşısında kilidi kıran ortanın sahibi Thomas Meunier orada da asisti yapan isimdi. Trabzonspor'un önünde şu an 2 kupa duruyorsa baş aktörü tartışmasız Meunier'dir. Finale giden yolda lider oydu. 

FİLM BAŞLANGICINI ETKİLER

Türkiye Kupası'nı kazanmak ilk adım ve gelecek yılın müjdecisi olabilir çünkü yeni sezona Süper Kupa ile başlamak yaratacağı hava açısından çok daha önemli. Trabzonspor bunu daha önce yaşadı. Avrupa bileti transferi, 2 kupalı senaryo film başlangıcını etkiler. 

Dolayısıyla Abdullah Avcı baştaki o iki düğmeyi kaybetmeden ilikleyip devamını doğru dizmeyi çok istiyor. Oyuncu grubu açısından da emek verilen bir sezonun sonunda kupa kaldırmak her ne olursa olsun tatminkardır. 

BEŞİKTAŞ'IN HANDİKAPI

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin uçurum yarattığı bu dönemde 2 kupadan birini yine Trabzonspor'un kapması bile ne kadar havalı olur düşünün. Gelelim finale götüren Karagümrük maçına... 

İlk yarıda aşırı bir karamsarlık vardı. Kuyruğuna gelip çıkamayacak bir havası vardı bordo mavili tarafın. İlk 15 dakika savunma tandemi 1. bölgede çok geride kaldı. Berat, Umut, Bardhi orta sahası daha ileride pozisyon alınca Karagümrük hızlı hücum fırsatları yakalayıp Trabzonspor'u geriye koşmak zorunda bıraktı. 

Sağlam pozisyonlar da buldu ama kırılmayı yapamadı Karagümrük. Onuachu'nun tam zamanında gelen golü kırılmayı Karagümrük tarafına yaşattı. Sonrası zaten aktı, direnci daha yüksek olan taraf süpürdü. 

Finalde Beşiktaş'ın en büyük handikapı takım için motivasyonu yaratacak liderinin olmaması. Hem teknik alanda hem de saha içerisinde. En büyük avantajı ise taraftarı olacaktır. Ortada bir kupa varsa isteyeceklerdir. Trabzonspor'un da Türkiye Kupası final geleneklerini bildiğimize göre tribün coşkusunu tahmin etmek zor olmayacak. 

İyi bir final maçı bizi bekliyor. Federasyonun şehir konusunda yapacağı tercih iki camianın da beklentilerini karşılar umarım.