90+4 penaltı pozisyonun içinde Bakasetas var. Tüm maç boyunca hücumda üstlendiği liderliğin devamında savunma yardımında. Bir sonraki sezon olmayacağı kesin, devre arasından sonra kalması meçhul olan bir oyuncudan bahsediyoruz.

Muhteşem bir özveri ile oynadı dün Baka. 3-4 net şutundan birinde kaleci Okan'ı avlayabilse tabelaya da adı yazılacaktı. Her şekillenen atakta, ilk golün asistinde, ikincisinin hazırlanışında, takım savunmasında ve galibiyetin altında imzası var. Hoca bu görüntüsüyle ona 'Nasıl olsa gidecek' gözüyle bakma lüksüne sahip değil. 

Ayrıldığı güne kadar bu takımın bir parçası olduğunu hissettirecekse Abdullah Avcı bunu kullanır. Hoca kötü oyun homurdanmalarını puan kazanarak bastırabileceğini çok iyi biliyor. 

Gidecek veya kalacak olarak bakmadan o puanı mevcut kadro içerisinden kiminle alabiliyorsa onunla devam ediyor. Bu takımın belki yarısı gelecek sezon olmayacak ama Trabzonspor sonuç almak zorunda. Bakasetas da tam bir profesyonel gibi işini yapıyor. Kalmak istemiyor diye ona trip atmak da bir seçenek ama bunun Trabzonspor'a hiçbir faydası yok maalesef. 

Ligin ilk yarısında isabetli ortayı gole dönüştürme becerisi en yüksek takım Trabzonspor. Sorun ise şu; ağırlıklı olarak Onuachu-Visca ilişkisiyle sonlanan bu atak tarzının çok az maçta kullanılması. Yani Trabzonspor genelde orta yapmıyor.

Hele kenar beklerinden o destek hiç yok. Yapıldığında ise müthiş bir başarı var. Samsunspor'a karşı dün kullanıldı mesela. Teknik ekibin daha rahat skor ve sonuç için orta yapma meselesinin üstüne düşmesi şart. Sonuçlanır veya sonuçlanmaz ama orta denemesi Onuachu sahadayken olmazsa olmaz.

Gelecek sezonun oyunu şekillenecek ve Enis Destan başta olmak üzere bazı genç isimler bunun bir parçası olacaksa daha fazla süre almaları gerek. Bu dönüşüm bir süreç işi. Sürecin sancıları elbette çekilecek ama maç kazanarak inşa etmek camiaya en başta sabır kazandıracak.