Topla buluşuyorsun, kaleye bakıyorsun. Sol ayak içiyle klas bir şekilde kalecinin asla çıkaramayacağı yere ustaca topu bırakıyorsun. İşler iyi gitmiyorken Cengiz Ünder farkını yine attığı nefis golle göstermişti.

Rakip ceza sahasında topla buluşma ve gol beklentisi istatistikleri öne geçene kadar olumsuzdu Fenerbahçe’de. Orta alan üretimde kötüydü. Mert ve Ferdi ilk devre Antalyaspor’un savunma bölgesinde etkili olamadılar.

Krunic, İsmail ile birlikte atak karşılamada iyiler. Etkili olamadıkları ayrıntı ise kilit paslar atamamaları. Fred’in eksikliği fark ediliyor.

Bu sezon Atletico Madrid’de düzenli forma giyme imkanı bulamayan Çağlar’ın, bizim lige kısa zamanda alışacağını düşünüyorum. İkinci devrenin önemli bir bölümünde top, Antalyaspor’da daha fazla kaldı. Sergen Yalçın takımını maça iyi hazırlamış. Rakibin ligdeki iyi konumundan hiç etkilenmemişti ev sahibi.

Szymanski, iki haftadır iyi değil. Oyun içinde kayboluyor. Takımın hücum aklı Tadic dün akşam erken yoruldu. Oyundan alınması doğru hamleydi. Antalyaspor takımının büyük umudu Buksa, Fenerbahçe savunmasını fazla zorlayamadı. Birinci devre sıkı markaj altında etkili olamayan Dzeko, ikinci yarı rakip sahanın ortasına gelip top aldı ve daha olumlu gözüktü. Gol yollarında ise etkili olamadı. Sabırla pas oyununu iyi oynayan ev sahibi, Fenerbahçe ceza sahası içinde net fırsatlar oluşturamadı. Batshuayi daha erken oyuna girse, başarılı olacağı bir ortam vardı sanki. Çünkü son dakikalarda Antalyaspor bütün hatlarıyla risk almaya başlamıştı.

Bonucci'yi oyuna alan İsmail Kartal savunmasını beşledi. Livakovic, farkını Buksa’nın kafasını kurtararak gösterdi. Artık kolay maç yok, önemli olan kazanmak. Batshuayi yine golünü attı ve kritik 3 puan geldi.