‘Taşı toprağı altın’ denilen, filmlere konu olan, adına şiirler yazılan İstanbul; AKP iktidarı döneminde betona boğuldu, boğulmaya da devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Biz bu şehre ihanet ettik ve etmeye de devam ediyoruz” sözleri hala hafızalarda tazeyken; kentte 16 ilçenin daha Hazine’ye ait arazi satışı yapılmaya hazırlanıldığı ortaya çıktı. Onlardan biri de Kağıthane ilçesinde kalan son yeşillik alanlardan biri ve aynı zamanda deprem toplanma alanı olan Seyrantepe Korusu... CHP İstanbul eski Milletvekili Gürsel Tekin, o ilçelerin listesine ulaştı.

Gürsel Tekin


‘GELİN BUNLARI DURDURALIM’

39 ilçesi bulunan İstanbul’da, Kağıthane, Silivri, Eyüpsultan, Sarıyer, Çatalca, Esenler, Küçükçekmece ve Beylikdüzü’nde çok sayıda arazi, önümüzdeki günlerde satışa çıkarılmayı bekliyor.

“Yeter! İmar çetesinin, beton lobisinin şehirlere verdiği zararları durduralım” sözleriyle tepkisini dile getiren CHP’li Tekin, “Kağıthane’de onlarca dere vardı, üstüne beton yığdınız. Şu an burası yeşillik ama yarın öbür gün çevrede olduğu gibi beton göreceksiniz. İstanbul’da 16 ilçede şu an onlarca parsel satışa çıkartılmaya hazırlanıyor. Gelin bunları durduralım. Bir toprak kıyımıdır bu. Bu iktidarın toprağa karşı bir düşmanlığı var” dedi.

İşte arazisi satılacak o ilçeler ve mahalleleri


■ Kağıthane-Merkez,

■ Silivri-Alibey Mahallesi,

■ Alipaşa Mahallesi,

■ Eyüpsultan-Göktürk Mahallesi,

■ Kemerburgaz Mahallesi,

■ Sarıyer- Rumelifeneri Mahallesi,

■ Çatalca-Muratbey Mahallesi, Kaleiçi Mahallesi,

■ Esenler-Esenler Mahallesi,

■ Küçükçekmece-Halkalı Mahallesi,

■ Ümraniye-Küçükbakkalköy Mahallesi,

■ Büyükçekmece-Merkez, Tepecik Mahallesi,

■ Kartal-Çavuşoğlu Mahallesi, Soğanlık Mahallesi, Cevizli Mahallesi,

■ Maltepe- Bağlarbaşı Mahallesi,

■ Tuzla-Aydınlı Mahallesi,

■ Beylikdüzü- Kavaklı Mahallesi, Sancaktepe-Samandıra Mahallesi,

■ Şile-Balibey Mahallesi, Çayırbaşı Mahallesi, Doğancılı Mahallesi, Sahilköy Mahallesi n Beykoz-Çayağzı Mahallesi.