Sözcü Plus Giriş

Son dakika… Fenerbahçe Zlatko Dalic ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı

Yeni teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe'de ibre, Hırvatistan Milli Takımı'nı çalıştıran Zlatko Dalic'e döndü. Daha önce birçok teknik direktör ile görüşen Fenerbahçe, Zlatko Dalic ile büyük ölçüde anlaştı.

Sercan HAMZAOĞLU
Güncellenme: 15:59, 18/06/2021
Son dakika… Fenerbahçe Zlatko Dalic ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un “Teknik direktör adaylarında sayı üçe düştü” şeklindeki sözlerinin ardından SÖZCÜ, listenin başındaki ismi ortaya çıkardı. Fenerbahçe’nin teknik direktör adayları arasında şu anda Hırvatistan Milli Takımı ile EURO 2020’de mücadele eden Zlatko Dalic’in diğer adaylardan bir adım önde olduğu öğrenildi.

Daha önce birçok teknik direktör ile görüşen Fenerbahçe, Zlatko Dalic ile büyük ölçüde anlaştı. Başkan Ali Koç, Zlatko Dalic ile yaptığı görüşmede her konuda anlaşmaya vardı. Tüm şartları kabul eden Zlatko Dalic, son anda bir değişiklik olmazsa gelecek sezon Fenerbahçe’nin teknik direktörü olacak. Zlatko Dalic’in ismi geçtiğimiz sezon başında da Fenerbahçe’nin gündemine gelmiş, ancak Erol Bulut ile anlaşma sağlanmıştı.

İlginizi ÇekebilirFenerbahçe harekâta başladı! İlk sıra Muriqi'inFenerbahçe harekâta başladı! İlk sıra Muriqi'in

2017’DEN BU YANA HIRVAT MİLLİ TAKIMI’NDA

Fenerbahçe’nin teklifine prensipte “Evet” diyen Zlatko Dalic’in isminin, seçim sonrası açıklanması bekleniyor. Kariyerinde daha önce HNK Rijeka, Dinamo Tirana,  Slaven Belupo, Faisaly, Al-Hilal ve Al-Ain gibi takımlar bulunan 54 yaşındaki Hırvat teknik direktör, 2017 yılından bu yana Hırvatistan Milli Takımı’nı çalıştırıyor.

Zlatko Dalic, 2018 Dünya Kupası’nda Hırvatistan Milli Takımı’nı finale taşımıştı. Finalde Fransa’ya kaybeden Hırvatistan, dünya ikincisi olmuştu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde Dalic’in menajeri olan Milos Mladenovic ile birlikte U19 maçını takip etmişti.

YENİ SEZON HAZIRLIKLARI 1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Öte yandan Fenerbahçe’nin yeni sezon hazırlıklarına 1 Temmuz’da başlayacak. Samandıra Can Bartu Tesisleri’ndeki yenileme çalışmaları nedeniyle Fenerbahçe, hazırlıklarına Dereağzı Tesisleri’nde topbaşı yapacak. Fenerbahçe, rutin sağlık kontrollerinin ardından kamp çalışmaları için 5 Temmuz tarihinde Serkan Acar Topuk Yaylası Kamp Tesisleri’ne hareket edecek.

İlginizi ÇekebilirFenerbahçe harekâta başladı! İlk sıra Muriqi'inFenerbahçe harekâta başladı! İlk sıra Muriqi'in
Yayınlanma Tarihi:12:57,