Fulham'dan gelen Vinicius oynadığı 16 maçta 3 gol atmıştı. Dün akşam ilk 11’de başladı. Santrforlarda topu aldığı açılar, alan hakimiyeti, çevre kontrolü ve pozisyon bilgisi ön plana çıkar. Golünü attı ama yine de onun için süre lazım. Fizik kondisyon olarak hazır gözüküyor.

Galatasaray ilk devre hiç zorlanmadı. Sanchez’in golü ve 2 penaltıdan Halil ile Tete maçı bir anda 3-0’a getirdiler. Tete penaltı atmak için Barış’la neredeyse bilek güreşi yapacaktı. Profesyonel dünyada bu tarz görüntüler çok komik oluyor artık.

Duran topları karşılamada çok hata yapan Bandırmaspor, devre biterken Sergen ile golü buldu. İlk devre sadece 3 şut atabildiler.

Eyüp'ün oyun zekası çok iyi. Bu takımda eninde sonunda formayı alabilir. Ndombele bir şeyler ortaya koymak için çabalıyor. İyi niyetli olduğu kesin ama Tottenham yıllarından çok uzakta form olarak. Zaha birebir oyunda yine etkisini ve klasını gösterdi.

Kupa maçlarında rahatladım, tur atladım, maç bitse de eve gitsek düşüncesine kapılırsanız bir bakmışsınız kalenizde zor anlar yaşıyorsunuz. Zaman zaman bu anları yaşadı ev sahibi.

Kazımcan'ın şans bulduğu maçlarda 2 kişilik performans göstermesi gerekiyor. Oyunda etkisiz ve soğuk gördüm kendisini. Halil’in ilk geldiği zamanla şimdiki durumunu kıyaslayınca görüntü olumsuz.

Son bölümlerde bütün riskleri alan Bandırmaspor, Mulumba ile ikinci golünü de buldu. Tek maçlar tehlikelidir. Galatasaraylı futbolcular rakibin bu kadar direnç göstereceğini tahmin etmemişti. Dün akşamki maç tabii ki önümüzdeki maçların göstergesi olamaz.

Kulübede oturup şans bekleyen oyuncular yine oturmaya devam edecekler. Dün gece oynadıkları oyun iyi değildi. Zaha’nın çıkarken gösterdiği tepkiyi çok abartılı ve gereksiz buldum. Böyle hareketler hava bozar.