Rize'de zemin beni geçmişe, 1990’lı yılların başına götürdü. Ne zeminler vardı o yıllarda. Yağmur şiddetli yağsa ‘Yüzme bilmeyen giremez’ levhası bile koyabilirdiniz göl olan yeşil zeminlere. Kaplıcalarda sağlık için girilen çamur banyolarına benziyordu sahalar. Zeminlerin hazin hikayesi ve o yıllar...

Artık 2024 yılındayız. Uzay gemisinin içinde top oynayan astronotumuz bile varken Rize’deki zemini görünce futbolcular için üzüldüm. Böyle zeminleri görünce saha içinde daha da fazla savaşman lazım. Böyle havalardan kaleciler de nefret eder. İsmail Kartal maç öncesinde “Zemin çok ağır. İçeri girip oyuncularla yeni bir oyun planı belirleyeceğiz” dedi. Değerli hocam siz bu takımın komutanısınız. Böyle söylemler oyuncuların mazeret düşüncelerini hemen ön plana çıkartır. Takımda büyük profesyoneller var. “Karda, yağmurda, çamurda çıkıp kazanacağız” demek daha doğru bir motivasyon bence.

Rizespor adına Minchev golü atınca zaten olmayan iyi oyun iyice kötüye gitmişti Fenerbahçe için. Tadic tekliyor. Szymanski haftalardır formsuz. Cengiz Ünder bir anda çok şey üretip işi bitirmek istiyor. Olmayınca sinirlenip oyundan düşüyor. Krunic’in özelliğini hala bekliyorum. Şu an gördüğüm dümdüz bir oyuncu.

Devre arasında Serdar Dursun, İrfan Can ve Mert Hakan’ın oyuna alınması işin rengini değiştirdi. Önce Serdar Dursun sonra Dzeko takıma hayat verdiler. Acaba İrfan ve Cengiz’i aynı anda oynatmamak ile ilgili bir kanun mu var bunu çözemedim.

Ferdi rüzgarı 3 haftadır çok hafif esiyor. Bonucci - Dzeko değişikliği ‘aman gol yemeyelim’ düşüncesini yansıtıyordu. Bence haklıydı İsmail Kartal.

Sutopu maçını kazanmak önemli! Böyle zeminlerde iyi oynamak zor.

İrfan Can, attığı gol ve yaptığı asistle ‘Ben formayı vermem’ mesajını açıkça bir kez daha vurguladı.