Antalya Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne gelen ihbar üzerine Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yapılan çalışmada 32 adet flamingo ele geçirildi.

Muratpaşa ilçesi Kırcami mevkiinde bulunan yavru flamingolarının kanatlarının da kesilmiş olduğu tespit edildi. Flamingoları bulunduran şahıstan yasal belgeleri sorulduğunda ibraz edememesi ve ayaklarında halka olmaması nedenleriyle 32 flamingoya el konularak rehabilite edilmek üzere iki ayrı hayvanat bahçesine yediemin belgesi ile yerleştirildi.

İlgililere 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında 9 bin 377 TL İdari Yaptırım Cezası düzenlenirken 138 bin 848 TL tazminat hesaplanarak talebi için işlem başlatıldı. (İHA)

[old_news_related_template title="Gediz Deltasında aralarında flamingoların bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu" desc="İzmir'in Çiğli ilçesindeki, Gediz Deltası'nda bulunan doğal sit alanında aralarında flamingoların da bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu. Bölgede inceleme yapan ekipler, avcılar tarafından vurulduğu düşünülen flamingolardan biri üzerinde ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/07/17/iecrop/gediz-dha-1_16_9_1626538385.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/gediz-deltasinda-aralarinda-flamingolarin-bulundugu-bazi-kus-turleri-olu-bulundu/"]

[old_news_related_template title="Tuz Gölü'nde yaşanan flamingo ölümlerinin ardından yeni uyarı" desc="SÖZCÜ'nün duyurduğu ve büyük yankı uyandıran Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Atilla Arslan, 'Flamingolar Tuz Gölü'ne gelmekten vazgeçebilir. Bu 1-2 yıl içinde olmayabilir ama yağış rejiminin düşük geçmesi halinde başka yöne gidebilirler' dedi." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/07/16/iecrop/fotodha.tuzgolu.flamingo_16_9_1626433131.jpeg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/tuz-golunde-yasanan-flamingo-olumlerinin-ardindan-yeni-uyari/"]