Reklamsız Sözcü

Eğitim-Sen, mezarlıkta ahiret dersine tepki gösterdi!

İmam hatip lisesinde din öğretmeni, orta okul öğrencilerini mezarlığa götürerek ders işledi. Eğitim-Sen, mezarlıkta ahiret dersine tepki gösterdi

android-time 14:06 10 Aralık 2015
Eğitim-Sen, mezarlıkta ahiret dersine tepki gösterdi!
İmam hatip lisesinde din öğretmeni, orta okul öğrencilerini mezarlığa götürerek ders işledi. Eğitim-Sen, mezarlıkta ahiret dersine tepki gösterdi

Adana’da Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Yaşar Çıraklı, önceki gün 7-E sınıfını Burak Mezarlığı’na götürmüş, mezarlar arasında oturan öğrencilerine ‘Ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme’ konusunu anlatmıştı. Çıraklı, mezarlık dersini de ‘sıra dışı’ uygulama olarak yorumlamıştı.

Mezarlıkta ahiret dersine tepki gösteren Eğitim-Sen “öğretmenin ders müfredatı yerine uydurma mezarlık müfredatı uygulaması anlaşılır değildir”Dedi.

Adana’da Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu din ve ahlak öğretmeninin öğrencilerini mezarlığa götürerek ahiret kıyamet ve yeniden dirilme derslerine Eğitim-Sen’den tepki geldi.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Kamuran Karaca, Adana’da Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu din ve ahlak bilgisi dersi öğretmeni Yaşar Çıraklı’nın bir grup öğrencisini mezarlığa götürüp, ‘ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme’ konulu dersi vermesine tepki gösterdi.

“DERS MÜFREDATI YERİNE UYDURMA MEZARLIK MÜFREDATI”

Bu duruma tepki gösteren Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca sendika binasında yaptığı açıklamada, söz konusu öğretmenin müfredatın dışına çıktığını vurgulayarak “ayrıca pedagojik yönden bu yaptığının çocuklar üzerinde bırakacağı etkiyi hiçe saymaktadır. Öğretmenin ders müfredatı yerine uydurma mezarlık müfredatı uygulaması anlaşılır değildir” dedi.

İlgilileri göreve çağıran Karaca, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün soruşturma başlatmasını istedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more