Reklamsız Sözcü

Davutoğlu’ndan flaş açıklama!

AKP Ankara il teşkilatının hazırladığı iftar programına katılan Başbakan Davutoğlu, burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu!

android-time 21:37 15 Temmuz 2015
Davutoğlu’ndan flaş açıklama!
AKP Ankara il teşkilatının hazırladığı iftar programına katılan Başbakan Davutoğlu, burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu!

Koalisyon görüşmeleriyle ilgili yaptıpı açıklamada, “Ne olursa olsun aziz milletimizin müsterih olmasını istirham ediyorum. Türkiye’de 78 milyonu kucaklayan bir hükümet vardır” dedi.

AKP Ankara il teşkilatının Altındağ Kültür Sarayı’ndaki iftar programına katılan Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, koalisyon görüşmelerine ilişkin, “Netice ne olursa olsun inşallah güçlü bir hükümet kurmak nasip olur. Ama kuramazsak ve seçim mukadder olursa netice ne olursa olsun aziz milletimizin müsterih olmasını ve geleceğe ümitle bakmasını istirham ediyorum. Türkiye’de bütün bir milleti kucaklayan, 78 milyonu kucaklayan bir hükümet vardır. 78 milyonun sözcülüğünü yapan AK Parti kadroları vardır ve duruma hakimdir.” dedi.

HEDEF BÜTÜNÜYLE TÜRKİYE’DİR

Türkiye’nin geleceği için çok çalışacaklarını belirtern Davutoğlu, “Eğer bütün güçleriyle uluslararası çevreler ve Türkiye’deki bazı çevreler AK Parti iktidarının üzerine gelmişlerse, AK Parti iktidarını bir nebze olsun sendeletme çabası içine girmişlerse aslında hedef AK Parti değil, bütünüyle Türkiye’dir” diyen Davutoğlu, “Biz AK Parti hareketinin başarısını bir gereklilik olarak görüyoruz ve AK Parti’nin başarısını Türkiye dışındaki gönül coğrafyamızın huzuru ve geleceği için de bir teminat olarak görüyoruz. Onun için çok çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

İNŞALLAH BİR HÜKÜMET KURARIZ

Davutoğlu, “Bana gelen raporlar da onu gösteriyor, hükümet kurarsak inşallah bütün teşkilat bu hükümetin başarısı için çalışacak. Ama muhalefet partileri bu konuda geri adım atarlar, hükümet kurma imkanı olmazsa da milli iradeye gittiğimizde dimdik, harekete hazır AK Parti teşkilatlarının arkamızda olduğunu bilmek en büyük güvencemizdir.” diye konuştu.

 

Son güncelleme: android-time 23:0015.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more