Reklamsız Sözcü

İhsan Özkes’ten istifa açıklaması

CHP'li İhsan Özkes, istifası ile ilgili bir açıklama yaparak "yaşadıklarım çekilir gibi değildi" dedi.

android-time 14:15 23 Temmuz 2015
İhsan Özkes’ten istifa açıklaması
CHP'li İhsan Özkes, istifası ile ilgili bir açıklama yaparak "yaşadıklarım çekilir gibi değildi" dedi.

SÖZCÜ / ANKARA

CHP’den istifa eden ve tüm ısrarlara rağmen istifasını geri almayan İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, “Yaşadıklarım çekilir gibi değildi. Maalesef, mevcut durumu muhafazaya çalışma görüntüsünden bir türlü kurtulamayan bir partide artık yararlı olamadığım kanaatine vardım” dedi. Özkes, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında istifasına ilişkin açıklamalarda bulundu ve şu mesajları verdi:

ÖFKE YOK

İki gün önce mensubu olduğum CHP’den istifa ettim. Elbette bu istifa kararı ani ve öfke ile alınmış bir karar değildir. Ben bu açıklamayı yapmaya güle oynaya gelmedim. Ayrılışıma çok üzülen CHP’lilerin olduğunu biliyorum. CHP’yi kimi CHP’lilerden daha fazla kucakladım ve savundum.

İSTEKLİ DEĞİLDİM

Bu süreçte rahatsız olduğum her konuyu Genel Başkanımıza ilettim. Hiç de istekli olmadığım halde Genel Başkan’ın talimatıyla atandığım Üsküdar Belediye Başkan adaylığım esnasında yaşadıklarım çekilir gibi değildi. Partinin büyümesine engel olan, az olsun bizim olsun anlayışı, günü kurtarmaya yönelik yönetim tarzı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygı eksikliği ve parti içi disiplinsizlik gibi konuları daha net gördüm.

HERKES AYRI TELDE

Maalesef, mevcut durumu muhafazaya çalışma görüntüsünden bir türlü kurtulamayan bir partide artık yararlı olamadığım kanaatine vardım. Heyecan duyulmayan, içe dönük mücadele ile yetinilen, dağınık ve herkesin ayrı telden çaldığı, kimi kişisel çıkarların parti ve ülke çıkarlarının önüne geçebildiği bir ortamı solumaktan ve her geçen gün iktidar umutlarının azaldığını görmekten fevkalade rahatsızlık duyuyordum ki rahatsız olduğum bu hususlarda eleştiri ve önerilerimi de Sayın Genel Başkan’a her fırsatta arz ediyordum.

SORUNUM KİMLERLE?

Benim sorunum, CHP’nin sırtından geçinenlerle olmuştur. Seçimlerde bile çalışmayıp seçim sonrası olası kongre ve kurultay hesapları için çalışanlarladır ve bunlara kucak açan yöneticilerdir. CHP’nin önündeki en büyük engel de işte bu gidişattır.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more