Reklamsız Sözcü

Oğuzlar İlkokulu’na yardım eli

Yenimahalle Belediyesi, bu kez de Karşıyaka’da bulunan Oğuzlar İlkokulu’na elini uzattı.

android-time 12:12 9 Aralık 2015
Oğuzlar İlkokulu’na yardım eli
Yenimahalle Belediyesi, bu kez de Karşıyaka’da bulunan Oğuzlar İlkokulu’na elini uzattı.

Yaz tatili boyunca yaptığı tadilatlarla ihtiyaç sahibi okullardan yardımını esirgemeyen Yenimahalle Belediyesi, bu kez de Karşıyaka'da bulunan Oğuzlar İlkokulu'na elini uzattı. İlkokulun Özel Eğitim ve Otizm Sınıfı öğrencilerinin eğitim gördüğü dersliklere yardımda bulunan belediye öğrencilere de oyuncak dağıttı.

Foto: SÖZCÜ Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar ilçedeki bütün okullara destek vermeye devam edeceklerini söyledi

 

Okula giderek özel çocuklarla tek tek ilgilenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, oyuncak hediye ettiği orta ve hafif öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerin durumları hakkında da öğretmenlerden bilgi aldı.

Elinden gelen her desteği vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Yaşar, okula bir de engelli rampası sözü verdi.

Okulda eğitim gören engelli öğrencilerin çektiği zorluklardan bahseden öğretmenlere en kısa zamanda okula engelli rampası hediye edeceklerini vurgulayan Yaşar, “Bizim için hangi şartlarda olursa olsun tüm evlatlarımız aynıdır. Amacımız tüm çocukların aynı şartlarda eğitim görmesidir. Engelli çocuklarımız okula girerken güçlü çekiyorsa bu sorunu en kısa zamanda ortadan kaldıracağız” dedi.

Sözlerine devam ederek Yenimahalle Belediyesi olarak ilçedeki bütün okullara destek vermeye devam edeceklerini de belirten Yaşar, “Sağlıklı toplum, sağlıklı eğitimden geçer. Bizler de eğitime her türlü desteği veriyoruz. Yaz tatili boyunca okullarımızın eksikliklerini giderdik, her türlü tadilatlarını üstlendik. Yeni eğitim-öğretim yılında da ailelere destek olabilmek için öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttık. Her yıl geleneksel olarak yaptığımız bu hizmet, hem velileri hem de öğrencileri mutlu ediyor. Çocukların yüzünün güldüğünü görmek biz yeter” diye konuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more