Reklamsız Sözcü

İstanbul’da PKK operasyonu

Operasyonda 32 kişi gözaltına alındı.

android-time 13:45 10 Temmuz 2015
İstanbul’da PKK operasyonu
Operasyonda 32 kişi gözaltına alındı.

Şenol GEZER-İSTANBUL

Genel seçimler öncesi ve sonrası, toplumsal baskı oluşturmak için eylem düzenleyen bölücü örgüt PKK’ya İstanbul’da darbe indirildi. Art arda 4 operasyon düzenleyen TEM Özel Tim, 32 militanı gözaltına alındı. Hücrelerden çıkan silah mühimmat korkuttu.

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi’nin İstihbarat Şube’yle koordineli olarak yürüttüğü operasyonlar serisi 11 Haziran’da başkadı. Terör örgütü PKK ve şehir yapılanması KCK’nın faaliyetlerini yoğunlaşması üzerine İstanbul’un çok sayıda ilçesinde 4 ayrı operasyon düzenleyen TEM Özel Tim, eylem düzenleyen ve yeni saldırı hazırlığı yapan 32 şehir eşkıyasını gözaltına aldı.

KABARIK SUÇ LİSTESİ

Terör örgütü adına “silahlı adam öldürme, yaralama, korsan gösteri, yağma, bilerek isteyerek yardım yataklık etmek, silahlı faaliyette bulunmak, molotof kokteyli ve havai fişek kullanmak suretiyle kamu malına zarar verme” suçlarına karışan militanlar, sorgularında suçlarını itiraf etti.

TORBACILARI YAĞMALAMIŞLAR

Teröristlerin “torbacı” diye tabir edilen şahıslardan “cezalandırma” adı altında uyuşturucu maddelerine el koyarak sattıkları da tespit edildi. Örgüt hücrelerinde arama yapan dedektifler,  107 adet Molotof kokteyli, 13 adet el yapımı patlayıcı, 2 adet tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda fişek, 7 adet pompalı av tüfeği ile bu tüfeklere ait çok sayıda fişek, dürbün, korsan gösterilerde ve molotof hazırlamada kullanılan çok sayıda plastik eldiven, 6,5 litre benzin, 31 adet kar maskesi, ele geçirildi.

 IŞİD hücrelerinden eylem hazırlığı çıktı!

IŞİD hücrelerinden eylem hazırlığı çıktı!

Son güncelleme: android-time 14:0010.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more