Reklamsız Sözcü

MEBBİS personel işlem modülleri

MEBBİS personel işlem modülleri, farklı hizmetlere göre hazırlanmıştır. Personeller, farklı alanlara göre MEBBİS personel işlem modüllerini kullanmaktadır.

android-time 09:39 21 Aralık 2015
MEBBİS personel işlem modülleri
MEBBİS personel işlem modülleri, farklı hizmetlere göre hazırlanmıştır. Personeller, farklı alanlara göre MEBBİS personel işlem modüllerini kullanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından online olarak işlemlerin yürütülmesi adına işlemler çeşitlendirilmiştir. Bu çeşitlik ile birlikte işlemler farklı uygulamalar, modüller üzerinden gerçekleştirilirken, gerek işleyiş gerek personellerin takibi ve işlerini kolay bir şekilde yapılması sağlanmıştır. MEBBİS personel işlem modülleri arasında en çok kullanılan e personel modülü, başvuru modülü ve hizmet içi eğitim modülü olmaktadır.

RESMİ MEBBİS GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Mebbis.org blog sitesinde MEBBİS modülleri yazısına göre MEBBİS personel işlem modülleri için resmi siteye giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran görülür:

Resimde de görüldüğü gibi kişilerin işlem yapması ve modüllere girmesi için soldaki menüleri kullanması gerekir. Bu bölümde yer alan bazı önemli modüller şöyledir

E-Personel Modülü

MEBBİS personel işlem modülleri arasında yer alan e personel modülü, çalışan kişilerin bilgilerini kayıt altına alır. Özellikle sigorta güvencesi ve özlük hakları gibi farklı konularda bilgilerin kayıt altına alındığı e-personel modülü ile çalışanların işlemleri kolay bir şekilde yürütülebilmektedir. İlgili sayfa şöyle açıklanır;

Başvuru Modülü

E-personel modülü altında oluşturulan başvuru modülü ise Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda görev alacak kişilerin atamaları ve görev dağılımı için başvuruların alındığı bir modüldür. Özellikle atama dönemlerinde kişiler MEBBİS üzerinden kolay bir şekilde başvuru iletebilir. Mebbis.org sitesinde yer alan “MEBBİS giriş” yazısında da atamalar için başvuru modülünün kullanılması gerektiği ifade edilir.

Hizmet İçi Eğitim Modülü

MEBBİS personel işlem modülleri arasında bulunan diğer bir modül ise hizmet içi eğitim modülüdür. Bu modül türünde personellerin eğitimlerinin takibi ve eğitim programlarının yapılması, personellerin eğitimlerini takip etmesi amaçlanır. Bu bölümden eğitim ile ilgili bu tür bilgiler alınabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:4720.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more