Reklamsız Sözcü
RAHŞAN GÜLŞAN

Ata, BKM’yi gazinoya çevirmiş!

5 Aralık 2015

Vallahi çok da güzel yapmış. Perşembe gecesi uzun zamandır gülmediğim kadar güldüm ki benim için en değerlisi de bu. Artık öyle kolay kolay elimizde değil gülmek. Gülsek de çabucak kayboluyor gülüşümüz yüzümüzden.
İşte bu nedenle her Ata Demirer randevum, Cem Yılmaz sahne buluşmam çok değerlidir.
İkisi de uzunca bir süredir sahneyi boşlamıştı. Ata şimdi keyifli ve farklı bir formatta dönüş yaptı.
Bilenler bilir, Ata geçen yaz şa-ha-ne bir Türk sanat müziği albümü yayınladı. Kendi adıma tüm yaz dinlemekten vazgeçemediğim nefis bir albümdü. Gittiğim meyhanelerde de tatlı tatlı çalıyordu. Ki bence en çok da Bozcaada'ya yakışmıştı.
Taşkın Sabah yönetiminde hücum kayıt olarak gerçekleşen albüm hem kayıt hem de Ata'nın çok ama çok başarılı performansıyla artık sahneye taşındı.
Gazino kafasıyla hazırlanan sahneye çıkan Ata kesinlikle yenilenmiş. Geçen yaz yaşadığı kalp ağrılarını bir nebze olsun atabilmiş üzerinden (Ah! Çabuk gitmez o sancılar.)
Ve harika, yeni hikayeler yazmış. Şarkıların arasında yaklaşık 40 dakika stand-up yapıyor. Zayıflama hikayelerinden başlayıp Ezineli Şirinlere kadar uzanıyor.
Taşkın Sabah ve ekibi gerçekten özlediğimiz bir müzikal tını yakalıyor. Ata ise ‘Caruso'dan ‘Seni Yakacaklar'a geniş bir repertuvarı alnının akıyla seslendiriyor.
Kah Bülent Ersoy oluyor şarkı söylerken kah Müslüm Gürses.
Bu gerçekten çok eğlenceli bir seyirlik.
İmkanı olanlara çok ama çok tavsiye ederim.

 

Peki Yılmaz nerelerde?

Beşiktaş Kültür Merkezi'nin fuayesinde yine anılara daldım. Her seferinde böyle oluyor.
Fuayenin duvarlarında asılı olan eski oyunların, aktör ve aktrislerin fotoğrafları beni o şahane yıllara geri götürüyor. ‘Otogargara' mesela. Tüm bu sihri başlatan oyun. Ah! ‘Haybeden Gerçeküstü Aşk!'
Ya ‘Bana Bir Şeyhler Oluyor' nerede yahu?
Yılmaz Erdoğan sinemaya sardırdı, tiyatroyu unuttu.
Neredesin, ne yapıyorsun bilmiyorum Yılmaz ama gerçekten yazdığın, sahneye koyup kendinin de oynadığın oyunları çok özledim. Umarım kalemin eski kıvraklığıyla bize böyle güzel oyunlar hazırlıyordur.

Bugün Günlerden Yarın

Şahenk İnisiyatifi'nin gençlere kişisel başarı ve gelişim için rehberlik yapan ‘Bugün Günlerden Yarın' platformu başvuruda bulunan öğrencilere özel danışmanlık ekibiyle hedeflerine giden yolda danışmanlık desteği veriyor. İlk üniversite ziyaretine 2014 yılı Mayıs ayında Niğde Üniversitesi'yle başlayan proje, yeni rotası kapsamında Denizli, Afyon, Isparta, Manisa ve Aydın'da bulunan öğrencilere ulaşıyor. Platformun Manisa etkinliği kapsamında; Doğuş Grubu Marka, Algı ve Gayri Maddi Varlık Yönetimi Başkanı Semih Yalman, kişisel dönüşüm uzmanı Aret Vartanyan, Doğuş Müşteri Sistemleri CEO'su Hakan Kaplan, National Geographic Young Explorer Ricky Qi ve ünlü sanatçı Sertab Erener üniversitelilerle buluştu. Ben de oradaydım. Semih Yalman'ı uzunca sayılabilecek bir süredir tanırım ama son üç-dört yıldaki değişimine yakından tanık oldum. Heyecanlı, hırslı bir pazarlama gurusundan adeta arabasını satan bilgeye dönüşmüş! Doğuş Grubu'ndaki işinden ayrılıp şarkılar, kitaplar yazmaya ve en önemlisi kendini bulmaya çalışan Yalman bu deneyimlerini gençlerle paylaşıyor.
Yaptığı konuşma, özellikle bağlanmakla ilgili bölümü dolayısıyla müthişti. Dileyenler www.bugungunlerdenyarin.com'a girip hem Yalman'ın üniversite konuşmalarını hem de Emre Aydın'dan İbrahim Kutluay'a ünlü isimlerin hayallerine nasıl kavuştuğunun videolarına bakabilir. Bizim hiç üzerine düşmediğimiz hayal kurma meselesini ciddiye alan ve gençlere hayallerine ulaşma azmi aşılamaya çalışan bu girişimi gerçekten çok ama çok beğendim. Manisa'daki gençlerin “Hayret bizim okulumuza böyle şeyler gelir miymiş?” tweet'i zaten halimizi anlatmaya yetiyor ne yazık ki. Emeği geçen herkese tebrikler…

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more