Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Muhtar azası Özlem Tekin, deniz dibi temizliği yaptı
Muhtar azası Özlem Tekin, deniz dibi temizliği yaptı
Bodrum Türkbükü Mahallesi'nde muhtar azalığı yapan Özlem Tekin, deniz dibi temizliğine katıldı.
Yaşam 1 Haziran 2016 - 13:49

Şehir hayatını bırakıp Muğla Bodrum’a yerleşen Özlem Tekin, geçtiğimiz Mart ayında muhtar azalığı görevine seçilmişti. Bölgede yaşayan hayvanlarla özel olarak ilgileneceğini ve onların barınma ve sağlık hizmetleri ile ilgili çalışacağını duyuran Tekin, çevre temizliği ile de yoğun olarak ilgileniyor. Deniz dibi temizliğine katılan ve muhtar Ali Akbulut ile dalış yapan Tekin, az çöp çıkmasına sevinerek “Muhtarla dün temizledik” şeklinde espri yaptı.

 11 dalgıcın katılımı ile yaklaşık 2 saat süren çalışmada az miktarda atık çıkması sevindirdi.

“SAHİLİMİZİ ÇİÇEK GİBİ YAPACAĞIZ”

Bodrum Belediyesi’nin ‘Denize en çok mavi yakışır’ sloganı ile ilçe genelinde yürüttüğü deniz dibi temizliği Küçükbükü Mahallesi’nde devam etti. 11 dalgıcın katılımı ile yaklaşık 2 saat süren çalışmada az miktarda atık çıkması sevindirdi. Muhtar azası Özlem Tekin’in yakından izlediği etkinlikte öğrenciler de kıyı temizliği yaptı. Bir süre önce yaz sezonu hazırlıklarına başladıklarını belirten Tekin, “Bodrum genelinde süren deniz dibi çalışmalarında sıra bize geldi. Kıyı temizliği yaptığımız ve iskele tadilatları yaptığımız bir zamana denk geldi. Bizim çalışmalarımızda devam ediyor. İnşallah 10 gün içerisinde sahilimizi tamamen çiçek gibi yapacağız” dedi.

Deniz dibi temizliği ile ilgili “Çok güzel bir çalışma” diyen Tekin, “Sahillerimiz, kıyılarımız çok kıymetli. Sadece burada değil tüm Türkiye kıyılarında yapılması gereken bir çalışma. Elbette temizliktense başta kirletmemek gerekir. Lütfen dikkat edelim. Denize en çok mavi yakışır” diye konuştu.

Özlem Tekin "Dün biz muhtarla dalıp temizledik. Tam not alacağız" dedi.

“BİR DERİ BİR KEMİK KALDIM”

Etkinliğe katılan öğrenciler ve dalgıçların yanı sıra vatandaşların isteğini kırmayıp hatıra pozlarında yer alan Tekin, bir belediye görevlisine “Muhtarlarla dün temizledik. Çalışıyoruz. Çalışmaktan bir deri bir kemik kaldım. ‘Özlem koş oraya, Özlem koş buraya’ muhtar çok çalıştırıyor. Sezon açılacak ama ben de bittim yani. Zor işmiş” diyerek espri yaptı.

Temizlik çalışmasını izleyenler arasındaki Kayhan Ceyhan ve Ebru Ceyhan çiftinin 8 aylık Ela Ceyhan adlı bebekleri de ilgi odağı oldu. Küçükbükü Muhtarı Ali Akbulut’un belediye görevlilerine teşekkür ettiği temizlik çalışmasında az miktarda atık çıkması karşısında Özlem Tekin “Dün biz muhtarla dalıp temizledik. Tam not alacağız” dedi.

Son güncelleme: 13:51 - 01.06.2016