Sözcü Plus Giriş

Bakan Albayrak’tan döviz açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak, canlı yayına katıldığı bir özel televizyonda gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Albayrak piyasadaki son gelişmelere ilişkin, "Bu dönemde çok bilgi kirliliği yaşandı. Türk bankaları TL vermiyormuş diye bir haber çıktı. Dün Bankalar Birliği bununla ilgili bir açıklama yaptı. Merkez Bankası'nın swap kararı Türk bankalarıyla ilgiliydi. Süreç bugünden itibaren normalize oldu" dedi.

20:38 -
Bakan Albayrak’tan döviz açıklaması

“2019 hızlı bir seçim maratonuyla başladı” diyen Bakan Albayrak, “Dengelenme süreci beklentilerimizin üzerinde gerçekleşti. Her anlamda teyakkuzda olmak gerekir. Bölgemiz zor bir dönemden geçiyor. Tansiyonu yukarı çıkarmaya yönelik eylemlere şahit olduk” ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak, “Borsa bugün dengeli bir gün geçirdi. Dengelenme süreci normal bir şekilde seyrediyor. Türkiye güçlü bir bilanço dönemiyle devam edecek” dedi.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonominin sorumlusu benimCumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonominin sorumlusu benim

“ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI”

Türkiye’nin ağustos ayından bugüne önemli mesafeler kat ettiğini belirten Albayrak Türkiye bir seçime gidiyor. Türkiye ekonomisi özellikle Ağustos ayından bugünlere kadar çok önemli mesafe kat etti. Çok önemli adımlar attı. Dolayısıyla bu çerçevede bugün itibariyle Türkiye ekonomisi dengelenme adını verdiğimiz yeni ekonomi programında bir dengelenme sürecinden bahsettik biz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERTBB'den flaş dolar ve swap açıklamasıTBB'den flaş dolar ve swap açıklaması

“TÜRKİYE 2018’DE ZOR BİR DÖNEM GEÇİRDİ”

Bakan Albayrak, “2018'de hakikaten zor bir dönem geçirdi Türkiye. Gerek kurda, gerek faizlerde, gerek enflasyonla, gerek bunlarla ilgili mücadelede bütün bu meydan okumalara rağmen yılsonu bütçe disiplininin sağlanıp sağlanamayacağı süreçlere Türkiye olarak zor bir dönemden güçlü bir performansla zor bir şekilde 2018'i kapamış olduk. 2019 hızlı bir seçim maratonuyla başladı” ifadelerini kullandı.

Albayrak şöyle devam etti:

“Bu noktada Mart ayını artık kapatıyoruz. İlk çeyrek performansına baktığımızda bu dengelenme süreci benim beklediğimiz ötesinde olumlu şekilde devam ediyor. Bu süreç hızla ilerlerken malumunuz seçime gidiyoruz filan son günlerde yine bir dalgalanma noktasında algılanabilecek ya da farklı speküle edilebilecek gelişmelere dayalı.

Son güncelleme: 22:31 28.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more